Skip to main content

Turkcell Medya’da yer alan habere göre; bundan birkaç yıl önce yalnızca bilim-kurgu filmlerinde gördüğümüz giyilebilir bilgisayarlar, artık yavaş yavaş hayatımızdaki yerini alıyor. Jupiter Research tarafından yapılan araştırmanın sonuçları ise giyilebilir bilgisayarların…

Turkcell Medya’da yer alan habere göre; bundan birkaç yıl önce yalnızca bilim-kurgu filmlerinde gördüğümüz giyilebilir bilgisayarlar, artık yavaş yavaş hayatımızdaki yerini alıyor.
Jupiter Research tarafından yapılan araştırmanın sonuçları ise giyilebilir bilgisayarların önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli satış rakamlarına ulaşacağını da ortaya koyuyor.

Kuzey Amerika ve Batı Avrupa pazarlarını mercek altına alan araştırmaya göre bu yıl giyilebilir teknoloji ürünleri 800 milyon dolarlık bir pazar yarattı. Mobil sağlık cihazları, akıllı saatler, mobil spor ekipmanları gibi cihazların dahil olduğu giyilebilir teknoloji ürünleri pazarının 2014 yılında ulaşacağı hacim ise yaklaşık 1,5 milyar dolar olacak. Araştırmanın gerçekleştirildiği Kuzey Amerika ve Batı Avrupa pazarlarında gerçekleşen giyilebilir teknoloji ürünleri satışı, küresel satışların yaklaşık yüzde 60’ına tekabül ediyor. Özellikle sağlık sektöründe önümüzdeki yıllarda giyilebilir teknoloji ürünlerinin yoğun bir biçimde kullanılması bekleniyor.