TEKNOLOJİ

DigitalAge | 27.03.2017 - 10:59

GittiGidiyor’dan abonelik sistemiyle alışverişi hızlandıracak hamle

GittiGidiyor, online alışverişte abonelik uygulaması başlattı. Detaylar haberimizde...

GittiGidiyor‘un hayata geçirdiği yeni sistem ile kullanıcıların abone olduğu ürünler daha önce belirledikleri periyotlara göre alışveriş sepetine ekleniyor.Tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak bu sistem ile GittiGidiyor kullanıcılarının abone oldukları ürünler, belirledikleri periyotlarda düzenli olarak alışveriş sepetlerine ekleniyor ve ardından kendilerine onay için bir e-posta gönderiliyor. Kullanıcının, e-postada yer alan “Satın Al” butonuna tıklayarak onay vermesinin ardından ödeme gerçekleştirilerek ilgili ürünler kargolanıyor.

Dileyen kullanıcılar, kartlarını Ödeme Kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı ‘PCI-DSS’ sertifikasına sahip altyapıya kayıt ederek GittiGidiyor‘da saklayabiliyor. Bu özelliği kullanan aboneler onay sürecinde yalnızca kredi kartındaki 3 haneli güvenlik kodunu girerek alışverişini tek tıkla tamamlayabiliyor. Kartını saklamayı tercih etmeyen kullanıcılar ise sepetine otomatik olarak eklenen ürünü normal ödeme sürecini takip ederek satın alıyor.

Abonelik sistemini kişisel bakım kategorisinde tıraş ürünleriyle başlatan GittiGidiyor, ilerleyen dönemde bebek bezi, deterjan, bulaşık tableti, hijyenik ped, şampuan, diş macunu gibi hızlı tüketim ürünlerinin de ekleneceği yeni sistem sayesinde, üyelerine sık kullandıkları ürünleri satın alırken zaman kazandırmayı amaçlıyor.