Skip to main content

Birçok internet girişimine destek olarak hayata geçmesine katkıda bulunan Etohum ile iş dünyasının önde gelen isimlerinden Hasan Aslanoba arasında yatırım anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Etohum Yatırım ve Hasan Aslanoba,…

Birçok internet girişimine destek olarak hayata geçmesine katkıda bulunan Etohum ile iş dünyasının önde gelen isimlerinden Hasan Aslanoba arasında yatırım anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Etohum Yatırım ve Hasan Aslanoba, seçilen girişimlere üç yıl içinde 6 milyon dolar yatırım yapacaklar.
Aslanoba Gıda CEO’su Hasan Aslanoba, Etohum A.Ş.’ye 1,2 milyon dolar yatırım yaparak Etohum’un yatırımcı şirketine yüzde 10 ortak oldu. Bu miktar, girişimcilerin ilk yatırımlarına destek olmak için kullanılacak ve yatırım tutarı üç yıl içinde 3 milyon dolara kadar artırılacak. Hasan Aslanoba, aynı zamanda Etohum’un üç yıl içinde seçtiği ve ortak olacağı 30 girişime Etohum A.Ş. ile birlikte 3 milyon dolar yatırım yapacak. Etohum’dan yatırım desteği almak isteyen girişimciler için başvurular Haziran’da başlayıp Aralık ayına kadar devam edecek. 
(Solda sağa fotoğraftakiler sırasıyla; Erikli Su Yönetim Kurulu Başkanı – Aslanoba Gıda CEO Hasan Aslanoba – Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir – Etohum Kurucu Ortağı Kerim Türe )