Skip to main content

Star Wars’un yaratıcısı George Lucas bir sanat müzesi açmayı planlıyor.   Lucasfilm’i Disney’e satarak, karşılığında 4 milyar dolar alan George Lucas; CBS’e bugün (6 Mart) verdiği röportajında bir sonraki büyük…

Star Wars’un yaratıcısı George Lucas bir sanat müzesi açmayı planlıyor.  

Lucasfilm’i Disney’e satarak, karşılığında 4 milyar dolar alan George Lucas; CBS’e bugün (6 Mart) verdiği röportajında bir sonraki büyük projesinin bir sanat müzesi açmak olduğunu belirtti.
Sanılanın aksine, açılacak müze dünya çapında popüler kültür fenomeni Star Wars’a odaklanmayıp; onun yerine müzede Lucas’ın film okulundan beri topladığı sanat eserleri ve tabloların bulunduğu özel bir koleksiyonuna yer verilecek. 
Sanat sayesinde hikâye anlatımı hakkında çok şey öğrendiğini söyleyen Lucas, yeni müzenin gençlere ilham kaynağı olacağını umuyor. 
Dışarıda ilham almaya ihtiyaç duyan gençlerin olduğu bir dünya olduğunu söyleyen Lucas, projenin ana fikrinin Star Wars’ta olduğu gibi kişilerin sahip olduğu hayallerin aktarılabilmesi olduğunu belirtti. 
Lucas röportajda “Star Wars gençlere hayal güçlerini kullanmaları adına ilham veriyor; evrende herhangi bir yere gidip istedikleri şeyleri yapmanın hayalini kurmalarında onları heveslendiriyordu.” ifadesini kullandı.