Skip to main content

Youth Insight’ın, Youth Republic ve Bigu Migu ile ortak gerçekleştirdiği  2012 yılına ait ‘Gençlik ve Müzik Trendleri Raporu’na göre gençler her işlerini müzik eşliğinde yapmayı seviyor; internette müzik dinlemek için…

Youth Insight’ın, Youth Republic ve Bigu Migu ile ortak gerçekleştirdiği  2012 yılına ait ‘Gençlik ve Müzik Trendleri Raporu’na göre gençler her işlerini müzik eşliğinde yapmayı seviyor; internette müzik dinlemek için ise fizy.com’u tercih ediyor
340 lise, 319 üniversite ve 638 genç profesyonel olmak üzere toplam 1297 gençle yapılan araştırma ile de Türkiye’de yaşayan gençlerin müzik ve etkinlik konusundaki davranışlarını detaylı bir şekilde ortaya koyuluyor.
Türkiye’nin en popüler yasal ücretsiz müzik platformu
2008 yılından bu yana müzikseverlere hizmet veren fizy.com, kısa sürede Türkiye’nin en popüler müzik arama motoru haline geldi. Milyonlarca şarkıdan oluşan kataloğuyla ücretsiz yasal dijital müzik platformu da olan fizy.com’da günde yaklaşık 250 bin kişi kişi ayda ortalama 100 milyon şarkı dinliyor. fizy.com Türkiye’de telif haklarına en çok katkı yapan dijital müzik platformları arasında yer alıyor. 
Kısa bir süre önce yenilenen fizy.com, tamamen reklamsız yayın dinleme imkanı sunan Premium Servis, dinleyicinin ruh haline göre kesintisiz şarkı dinleten 15 farklı ‘mood’, farklı konu ve etkinlikler için özel olarak derlenmiş 1 saatlik 52 ayrı fizy mix, belirli albümleri piyasaya çıkmadan bir gün önce dinleyebilme, fizy.com kullanıcılarına özel online konserler gibi yeni özellikleri sayesinde müzik dinleme alışkanlıklarını çok daha zengin bir deneyim ile farklı bir boyuta taşıyor.
iPhone ve Android telefon kullanıcıları App Store ve Google Play üzerinden fizy.com mobil uygulamasını indirerek bu zengin müzik deneyimine sadece internetten değil, her an her yerden ulaşabiliyor.