Skip to main content

Google, Gemini’ı okul hesabı olan gençlerin kullanımına sunacağını açıkladı.

Daha önce Gemini’ı gençlerin kişisel hesapları üzerinden sunan Google dün yaptığı açıklamada, yapay zekâ teknolojisini okul hesaplarını kullanan genç öğrenciler için de aktif hale getireceğini duyurdu. Şirket ayrıca bu sürümle birlikte eğitimcilere yeni araçlara erişim olanağı da sunuyor.

Google, gençlere Gemini’a erişim sağlamanın, onları üretken yapay zekânın var olduğu bir gelecekte başarılı olabilmeleri için gerekli becerilerle donatmalarına yardımcı olabileceğini belirtiyor.

Google’ın açıklamasına göre Gemini, gerçek zamanlı geri bildirimlerle öğrencilerin daha özgüvenli bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olacak.

Google, öğrencilerle yapılan sohbetlerden elde edilen verileri yapay zekâ modellerini eğitmek veya geliştirmek için kullanmayacağını da belirtiyor.

Paylaşılan bilgilere göre; Gemini, 100’den fazla ülkede Google Workspace for Education hesaplarını İngilizce kullanan genç öğrencilere sunulacak. Yöneticiler açmayı seçene kadar Gemini gençler için varsayılan olarak kapalı olacak.

Öte yandan Google, Classroom’da Birlikte Okuma özelliğini dünya çapında kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu özellik, öğrencilerin okuma becerilerini geliştirmelerine ve “gerçek zamanlı destek” almalarına olanak tanıyacak.

Kaynak: Google is bringing Gemini access to teens using their school accounts – TechCrunch