Skip to main content

Garanti BBVA Momentum’un, 2019’daki yeni dönemi 27 Haziran’da başladı.

Türkiye’de bir finans kurumu tarafından yürütülen ilk sosyal girişimcilik programı olan Garanti BBVA Momentum’un, 2019’daki yeni dönemi 27 Haziran’da başladı. Sosyal girişimcilere katkı sağlamayı amaçlayan Garanti BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı, bu yılki döneminde ise 10 sosyal girişimciye daha destek verecek.

İlk 3 sosyal girişimciye ödül

Tutumlu Anne, Mumo Wrap, Es Kariyer, Batır Gıda, Pulsec, Nemflora, Maide Mutfak, Sertifier, Twin Science&Robotics, Puduhepa ve Kız Kardeşleri adlı 10 sosyal girişim; Impact Hub Istanbul iş birliği ile yürütülen, işlerinin büyüme planlarını oluşturmalarına katkı sağlayacak online ve sınıf içi eğitimler, stratejik mentorluk desteği ve girişimciler, müşteriler ve yatırımcılardan oluşan networking faaliyetlerini içeren bir programa dahil olacaklar.

Garanti BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı’nın yeni dönemdeki en büyük yeniliklerinden biri ise programı başarıyla tamamlayan ilk üç girişimciye nakit para ödülü verilecek. Bu kapsamda birinci 40.000 TL, ikinci 30.000 TL ve üçüncü de 20.000 TL tutarındaki ödülün sahibi olacak.