Skip to main content

Game of Thrones’un son bölümünün uyarlanmış hâli, dizi severleri mutlu edecek

Son bölümüyle izleyenleri hayal kırıklığına uğratan Game of Thrones’un dördüncü sezon sekizinci bölümü yeniden yorumlandı.

Şimdiden yazıda spoiler olacağını uyaralım.

Dizinin uyarlanmış olduğu A Song of Ice and Fire kitabıyla tanınan George R. R. Martin’in, herkesin beğendiği karakterleri öldürmeyi gerçekten çok sevdiği biliniyor.

Şaşırtıcı olansa dizinin son bölümünün kitaba bağlı kalması. Prens Oberyn ve Ser Gregor Clegane’in arasında geçen mücadele kitapta yer alıyor.

Dizinin son bölümünü izleyenler; kırmızı rengin hâkim olduğu sahnelerden sonra mutlu sonu bölümün yeni uyarlanan hâliyle izleyebilirler.

YouTube’ta yayınlanan video her ne kadar HBO’nun yüksek kalite standardını tutturamamış olsa da bir buçuk dakikalık video, gülümsetmeye yetiyor.

Çoğunlukla ekranlarda birinin kafasının parçalandığını görmek; dizi izleyicisinin istediği bir şey değil. Üstelik Oberyn’nin kazanmak üzere olduğu ancak kaybettiği mücadelede Tyrion’un (Lannister) kaderi için durumu daha da kötüye götürdü. Ancak en azından Tyrion’un kaderinin yönü belirlenmiş oldu.

Kaynak: Geek.com

Fotoğraf: history-behind-game-of-thrones.com