Skip to main content

Try Galaxy uygulamasında önemli güncellemeler yapan Samsung, kullanıcıların Galaxy AI’ın en yeni özelliklerini deneyimlemelerini sağlıyor.

Samsung Electronics, Try Galaxy uygulamasında önemli güncellemeler yaptı. Bu güncelleme ile hâlâ kararsız hisseden kullanıcılar, yeni Galaxy AI’daki Live Translation, Chat Asistanı, Not Asistanı, Fotoğraf Asistanı ve Google ile Circle to Search özelliklerini telefonlarını değiştirmeden deneyimleyebilecek. Daha önce iOS kullanıcılarına özel geliştirilen Try Galaxy uygulaması, ilk kez Galaxy modelleri de dahil olmak üzere tüm Android cihazlara sunuldu. Böylece daha fazla kullanıcı, Galaxy S24 Serisi’nin ve One UI 6.1’in en yeni özelliklerini keşfedebilecek.

Hangi yenilikler sunuluyor?

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre; güncellenen Try Galaxy uygulaması, gerçek bir Galaxy S24 ana ekranını taklit ediyor. Uygulamaya girildiğinde, bilgilendirmeler ve etkileşimli içerikler en yeni arayüzün kullanılmasını sağlıyor. Ana ekranın ikinci sayfasındaki yeni widget, Galaxy S24 Serisi’nin yapay zekâ destekli temel özelliklerini ve gelişmiş kamera araçlarını tanıtıyor. Ögelere dokunarak özellikleri ve bunların günlük hayatta nasıl kullanıldığını açıklayan kısa tanıtım videoları izlenebiliyor. Tamamlanan öğelerin yanında beliren onay işaretleri, kullanıcının ilerlemesini gösteriyor.

Widget ile tanıtılan yapay zekâ özellikleri şöyle:

  • Live Translation: Cihazda yerleşik olarak sunulan uygulamayla, aramalarda gerçek zamanlı ve iki yönlü çeviri yaparak dil bariyeri olmadan iletişim kurulabiliyor. Telefon görüşmelerinde 13 dilde desteklenen sesli ve metin çevirileriyle, yabancı bir ülkede araç paylaşımı sürücüsüyle kolayca iletişime geçilebiliyor veya restoranlara rezervasyon yaptırılabiliyor.
  • Not Asistanı: Kullanıcılar yapay zekâ destekli Not Asistanı ile notlarını düzenleyebiliyor ve anında özet çıkarabiliyor. Uzun metinler, kolay bir inceleme için başlıklar ve madde işaretleri kullanılarak ve bölümlendirerek düzenli hale getiriliyor. Bu özellik, otomatik biçimlendirme, yazım denetimi ve çeviriler yapılabilmesine imkân tanıyor.
  • Chat Asistanı: Kullanıcılar herhangi bir metin mesajının tonunu, profesyonelden günlük dile kadar birçok formatta hassas bir şekilde ayarlayabiliyor. Samsung Klavye’de yerleşik olarak sunulan yapay zekâ desteği, mesajları gerçek zamanlı olarak 13 dile çevirebiliyor. Böylece kullanıcılar daha etkili iletişim
  • Fotoğraf Asistanı: Yaratıcı Düzenleme ile fotoğraflardaki nesneler kolayca yeniden boyutlandırılabiliyor, konumlandırılabiliyor veya yeni bir düzende hizalanabiliyor. Düzenleme Önerisi ile tüm fotoğraflar hızlı ve kolay bir şekilde daha iyi hale getirilebiliyor, istenmeyen gölgeler ve ışık yansımaları da otomatik ortadan kaldırılıyor.
  • Google ile Circle to Search: Kullanıcılar, ekran üzerine bir daire çizerek ekranda görüntülenen herhangi bir şeyi uygulama değiştirmeden arayabiliyor. Bu sayede sosyal medyada görülen herhangi bir şeyi aramak çok daha kolay hale geliyor. Ana ekran düğmesine uzun basıp görüntünün etrafına bir daire çizip arama yaparak istenilen ürün hakkında anında sonuç alınabiliyor.try galaxy circle to search

Try Galaxy, yapay zekâ özelliklerinin yanı sıra, Galaxy S24 Serisi’nin gelişmiş kamera araçlarını da tanıtıyor. Eğitim videolarıyla kullanıcılar Nightography Zoom, Super Steady ve Portre modu gibi özellikleri nasıl kullanacağını öğreniyor.

Try Galaxy’de, Galaxy S24’te sunulan yeni Galaxy Temalarının ve Duvar Kağıtlarının yanı sıra arka plan görüntülerine de göz atılabiliyor. Ayrıca, grafiti ve pop art dahil olmak üzere üç türde Sanat Duvar Kağıdı indirilebiliyor.

Kullanıcılar ayrıca Galaxy ekosistemi hakkında bilgi edinme, birden fazla cihaz arasında kesintisiz bağlantı kurma, dosya paylaşımı yapma ve Samsung Health ile vücut kompozisyonu okuma gibi özellikleri tanıtan bilgilendirici kartları inceleyebildiği gibi Galaxy Z Flip5 ve Z Fold5’i tanıtan videoları da izleyebiliyor. Güncellenen Try Galaxy uygulamasını www.trygalaxy.com adresinden indirebilirsiniz.