İŞ DÜNYASI

Digital Age | 03.03.2022 - 17:34

Fujitsu’dan iş ortaklıklarına yönelik bir metaverse: Fujitsu CX Lab

Fujitsu, CX Lab ile küresel ölçekte iş ortağı oluşturma programının karşılaştığı dört teknoloji sorununu çözmeyi amaçlıyor.

Fujitsu, müşterileri ve iş ortakları arasındaki yaratıcı diyaloğu kolaylaştıran yeni bir sanal birliktelik olan metaverse tabanını tanıttı. Test amaçlı 700’den fazla oturuma ev sahipliği yapan Fujitsu CX Lab, sibernetik bir şehir içinde benzersiz sanal deneyimler sunarak dijital dönüşümü ilerletme konusunda ‘meta-konuşmalara’ olanak sağlıyor.

Fujitsu, iş ekosisteminde daha hızlı, farklı ve yıkıcı iş değeri oluşturmak ve dijital dönüşüm sağlamak için CX Lab’e 1 milyon dolar yatırım yaptı. CX Lab’in ortaya koyduğu yaklaşım Fujitsu’nun kısa, tüketilebilir ve somut müşteri deneyimleri (CX) olarak tanımladığı küresel ölçekte iş ortağı oluşturma programının karşılaştığı dört teknoloji sorununu çözmeye yardımcı olmak için tasarlandı. Bunlar; Hibrit Bulut, Geleceğin İşyeri, SAP optimizasyonu ve Veriye Dayalı Dönüşüm.

Ortaya konan kavramın iki boyutu var. İlki, oluşturulan ekosistemlerin, fikirlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde beslenmesini sağlayarak, sanal etkileşimin yeni dijital değişim kültüründen yararlanmasını sağlaması. İkincisi ise, insanların yeni, teşvik edici ortamlarda daha yaratıcı tepkiler verdiğini gösteriyor. CX Labs, kullanıcılarına benzersiz, sürükleyici ve heyecan verici bir üretim alanında her iki boyutu da bir araya getiren, yüksek düzeyde mühendislikle tasarlanmış bir metaverse sunuyor.

EHF IP Genel Müdürü Dr. Michael Lettenberger şunları söylüyor; “Fujitsu’nun CX Laboratuvarı’nın sunumu bizim için inanılmaz bir deneyimdi. Ekosistem etkileşim modelleri söz konusu olduğunda Fujitsu’nun kesinlikle bu oyunun önünde olduğunu söyleyebilirim. İnsanların sanal toplantılardan bıktıklarına ve farklı bir şey aradıklarına yönelik şüphem yok. Fujitsu’nun CX Laboratuvarı’nı gördükten sonra, yaratıcılık ve fikirlerin çapraz çoğalması üzerinde yaratabileceği birçok olumlu etkiyi gerçekten hayal edebiliyorum.

Fujitsu Danışmanlık Satış Müdürü Leigh Schvartz şunları söyledi: “Müşteri beta testinden gelen yanıtlar olağanüstü olumlu oldu. Sanal Birlikte Üretim kavramı iyi çalışıyor. Uzaktan çalışma modeline sıkışıp kalmak durgunluğa yol açıyor, insanlar yeni ortamların onları heyecanlandırmasını özlüyor. Fujitsu CX Laboratuvarı, tüm müşterilerimiz ve iş ortaklarımız tarafından keşif amaçlı buluşmalar için aradıkları kıvılcımı sunuyor.