Skip to main content

Foursquare, yeni güncellemesiyle kullanıcılara arkadaşlarının da check-in olmasını sağlayan yeni bir özellik sundu. Kullanıcıların bulunduğu konumu sosyal medyada paylaşmalarına imkan tanıyarak, kendi aralarında bağlantı kurulmasını sağlayan Foursquare uygulaması, yeni sunduğu…

Foursquare, yeni güncellemesiyle kullanıcılara arkadaşlarının da check-in olmasını sağlayan yeni bir özellik sundu.
Kullanıcıların bulunduğu konumu sosyal medyada paylaşmalarına imkan tanıyarak, kendi aralarında bağlantı kurulmasını sağlayan Foursquare uygulaması, yeni sunduğu güncellemesiyle kullanıcıları birbirine daha yakınlaştırıyor. 
Yeni güncellemesinde Foursquare, gidilen yerde check-in yapılırken aynı zamanda kullanıcılar listesindeki arkadaşlarını da kontrol edebiliyor, onların da yer bildirimini yapabiliyor. 
Uygulamada check-in olurken alt kısımda bulunan ‘I’m with’(Benimle birlikte) bölümüne dokunarak kiminle beraber olduğunuzu seçtikten sonra, bu istek bildirimini alan kullanıcı onayladığında işlem gerçekleşmiş oluyor.
Kullanıcıların arkadaşları onay verdiğinde ise sonraki gidecekleri yerlerde onların da orada olup olmadığı bilgisini edinebilecek. 
Foursquare, son güncellemesiyle geçen yıl gerçekleştirdiği ‘mention’ özelliğini bir adım öne çıkarmak istiyor.