Skip to main content

Cisco TelePresence ve video ürünleri ile farklı lokasyonlarda 15 bin  öğrenci online derslere katılıyor   Bahçeşehir Üniversitesi ‘Kampüsüm Dünya’ sloganı ile geçtiğimiz iki yılda  dünyanın bir ucundan diğer ucuna uzaktan…

Cisco TelePresence ve video ürünleri ile farklı lokasyonlarda 15 bin  öğrenci online derslere katılıyor
 
Bahçeşehir Üniversitesi ‘Kampüsüm Dünya’ sloganı ile geçtiğimiz iki yılda  dünyanın bir ucundan diğer ucuna uzaktan eğitim sistemini kurdu. Bu sistem ile üniversitenin 4’ü İstanbul 5’i uluslararası toplam 9 kampüsünde yer alan 9 fakülte 1 Yüksek okul 4 enstitü ve 1 hazırlık okulunda  on beş bin öğrenci yüksek ses ve görüntü kalitesi ile online derslere katılabiliyor.
Cisco;  ‘Premier Certified’ iş ortağı  Mesagon işbirliği ile gerçekleştirdiği projede temel ağ altyapısı (LAN, WAN), IP telefon, kablosuz sistem, video konferans sistemi, fiziksel güvenlik sistemi kurguladı . Tüm ses, veri ve video iletişim sistemleri tek bir ağda birleştirildi. 
Üniversitenin etkin ve merkezden yönetilebilen bir ağa sahip olmasını sağlayan bu yeni sistemde switch ve router gibi Cisco altyapı ürünlerinin yanı sıra Cisco TelePresence işbirliği ürünleri ve IP kameraları kapsayan güvenlik ürünleri kullanıldı. Cisco Video Konferans ürünleri ve IP kamera sayesinde birden fazla konumda online eğitim verilebiliyor.