ETKİNLİK

DigitalAge | 21.10.2014 - 15:28

Fotoğraflarınızla doğaya katkıda bulunun

TEMA Vakfı aracılığıyla hayata geçen proje, Tadında Anadolu misafirleri bu topraklara katkıda bulunuyor

Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş tarif ve lezzetlerini canlandırmak, küçük üreticilerin aslına sadık biçimde ürettiği yöresel ürünleri geniş kesimlerle buluşturmak amacıyla kurulan Tadında Anadolu, şimdi de TEMA Vakfı aracılığıyla Anadolu topraklarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

İzmir Urla Kadıovacık Tadında Anadolu Hatıra Ormanı’na 5 bin adet fidan bağışı yapan BTA, misafirlerini de bu anlamlı projeye dâhil ediyor. Tadında Anadolu’da yaptıkları dokuz alışverişi proje için özel olarak oluşturulmuş karta işleten misafirler adına Tadında Anadolu Hatıra Ormanı’na bir fidan dikiliyor.

Tadında Anadolu, İstanbul Atatürk Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Yenikapı İDO Hızlı Feribot İskelesi, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Bursa Güzelyalı İDO Hızlı Feribot İskelesi’nde lezzet tutkunlarını ve doğa dostlarını bekliyor.

Fotoğraflarınızla da doğaya katkıda bulunabilirsiniz

Tadında Anadolu, TEMA Vakfı aracılığıyla hayata geçen bu proje kapsamında Instagram’da bir yarışma düzenliyor. 20 Ekim’de başlayan yarışmaya katılmak isteyenlerin, kendi çektikleri doğa fotoğraflarını Instagram üzerinden, #benimiçindoğa etiketiyle paylaşmaları gerekiyor. Bir hafta sürecek yarışmanın sonunda, jüri tarafından seçilecek en güzel 20 fotoğraf için İzmir Urla Kadıovacık Tadında Anadolu Hatıra Ormanı’na birer fidan dikilecek, kazananlara sertifikaları teslim edilecek.

BTA, TAV Havalimanları’na bağlı olarak Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus ve Suudi Arabistan’da toplam 11 havalimanında ve İstanbul Deniz Otobüsleri’nde uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunuyor. Bilintur, Tepe ve Akfen gruplarının ortaklığı ile 1999 yılında kuruldu ve Ocak 2000’de faaliyete geçti.