Skip to main content

Forcepoint, işletmelerin ve kamu kurumlarının ofiste, uzaktan çalışan ya da hareket hâlindeki mobil çalışanlara web tabanlı içeriği güvenli erişime açmak için küresel bulut altyapısının kapsamını artırdığını duyurdu.

Forcepoint, müşterilere günümüzün bulut öncelikli dünyası için tasarlanan pazar lideri güvenlik çözümleri sunma taahhüdü veriyor. Şirketin bugünkü genişletilmiş bulut altyapısı erişimi, dünya çapındaki müşterilerine de kurumsal ölçekte bulut güvenliği sağlıyor.

Forcepoint, 128 ülkede 160 herkese açık varlık noktasında (PoP) Forcepoint Web Güvenliği’ni dünyanın hemen her yerinde erişime açıyor.Forcepoint Web Güvenliğinin, tüm operasyonların yaşam döngüsü boyunca veri gizliliği taahhüdü veren GDPR dostu sertifikasyonlar içerdiğini belirtelim. SOC2, ISO 27001 ve Privacy Shield’in de dahil olduğu  bulut güvenliğini şirketlerin her bir fiziksel veri merkezine taşıyabilen Forcepoint, küresel yapılar için dijital dönüşümü güvenli, uyumlu ve kolay hâle getiriyor.

Türkiye’de de merkezi bulunan Forcepoint’in Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde de veri merkezlerinin olduğunu belirtelim.

Forcepoint CEO’su Matthew Moynahan, konu hakkında “Bulut öncelikli dünyada, yeni parametre insanlar oldu. Bu sebeple hâlen altyapı odaklı yaklaşımı benimsemeyi sürdüren güvenlik dünyasındaki eski oyuncularının hızla konuya hakimiyetlerini kaybettiğini görüyoruz. Güvenlik endüstrisi noktasal ürünler dünyasından buluta hâkim yetenekleri olan bir güvenlik yapısına dönüşmezse, 100 trilyon dolarlık küresel dijital dönüşüm iş fırsatını elinden kaçıracaktır. Modern siber güvenliğe geçişte Forcepoint gibi on-prem çözümlerle beraber bulut bilişime yatırım yapan, büyük kurumlara uygun şirketler tercih edilirse, işletmelerin dijital günümüzün modern tehdit ortamı için tasarlanan dinamik ve proaktif güvenlik çözümleri ile dijital dönüşüm eforlarını hızlandırarak rekabette öne sıçramalarına yardımcı olabilir” şeklinde konuştu.