Skip to main content

Flappy Bird, artık iTunes App ve Google Play mağazlarında artık yer almıyor.

Kısa bir süre içinde popülerliği yakalayan, bağımlılık yaratan akıllı telefon oyunu Flappy Bird’e artık uygulama mağazalarından ulaşılamıyor.

Oyun yaratıcısı Dong Nguyen, Cumartesi günü (8 Şubat) attığı tweet’leriyle oyunun kapanacağını duyurdu. Flappy Bird kullanıcılarına üzgün olduğunu belirterek; Flappy Bird oyununu uygulamalardan kaldıracağını yazdı. Ek olarak; yasal nedenlerle ilgisi olmadığını belirtti.

Nguyen’in tweet’lerinden oyun yaratıcısının kendisini bu kadar çok ilgi toplayacağını beklemeyen bağımsız oyun yaratıcısı olarak tanımladığı görülüyor.

Gün içinde ayrıca; “Flappy Bird için benim başarım olduğunu söyleyebilirim. Ancak aynı zamanda hayatımı mahvediyor. O yüzden bu oyundan nefret ediyorum.” tweet’ini paylaştı.

Tweet’lerinde ayrıca Flappy Bird’i satmadığını ve oyun oluşturmaya devam ettiğini belirtti.

Uygulama, reklam gelirlerinde her gün 50 bin dolar elde ediyor.

Borular arasından bir kuşu geçirmenin zorluğu oyunu yeniden başlatmaya yetiyordu. Kullanıcıların tekrar tekrar oyuna başlaması, Flappy Bird’ü bağımlılık yaratan bir oyun haline getirdi.

Kullanıcıları oldukça zorlayan Flappy Bird oyunu 2013 yılının ortalarında oluşturuldu. Geçen haftalar sonucunda iOS App ve Google Play mağazalarında ciddi bir yükseliş elde etti.