Skip to main content

1 Ağustos’ta başvuru süreci başlayan Felis Ödülleri, etkili ve yaratıcı projeler konusunda sadece ajansları değil, reklamverenleri ve bireysel başvuruları da değerlendiriyor.

Felis Ödülleri, reklam ve pazarlama dünyasında sadece yaratıcılığı değil, aynı zamanda yaratıcılığın marka hedeflerine sağladığı etkiyi değerlendiren tek yarışması olarak 13 yıldır her yıl kendini geliştirerek büyümeye devam ediyor. Sektörde faaliyet gösterilen hemen her alanda yaratıcılık, etki ve kaliteyi ödüllendirmeyi amaçlayan Felis, bu sene 16 ana bölümde başvuruları bekliyor.

Felis’in yeniliklerinden önemli satırbaşları ise şöyle:

Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü: Felis’e bu sene,marka deneyimi projelerini gerçekleştiren iletişim çalışmalarını değerlendirecek Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü eklendi. Ajans ve reklamverenlerin başvurabileceği bölümdeki kategoriler, iki alt kırılıma ayrılarak Marka Deneyimi ve Müşteri Deneyimi ekseninde Felis sahnesine çıkacak.

Entegre Kampanyalar Bölümü: Çok mecralı ve birden fazla disiplinin birbirini beslediği bölüm yeniden şekillendi. Bölümde, yarışmaya gönderilen tüm kampanya çalışmaları sektörel kategoriler bazında değerlendirilecek.

Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü: Felis’e 2016 yılında eklenen Dönüştüren Pazarlama Etkisi Bölümü’ne; dijital platformlarda uygulama alanı her geçen yıl daha da genişleyen, alıcı ve satıcıyı buluşturan “Online Pazar Yerleri” kategorisi eklendi. Ayrıca sektörleri kapsayan alt bölüm de genişletildi.

Reklamveren Başvuruları: Mevcut bölümlere Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü’nün eklenmesiyle beraber bu sene reklamverenlerin de başvurabileceği bölüm sayısı 5’e yükseldi. Böylece reklamverenler; Dönüştüren Pazarlama Etkisi, Marka Deneyimi ve Aktivasyon, Markalı İçerik ve Eğlence, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik ve Verinin Yaratıcı Kullanımı bölümlerine başvuru yapabilecekler.

Dijital, Mobil, Markalı İçerik ve Eğlence, Verinin Yaratıcı Kullanımı Bölümleri, jüri ve başvuran ajansların geribildirimleriyle güncellendi.

Pazarlama ve reklam dünyasının yaratıcılığı ve etkiyi ödüllendiren en büyük yarışması Felis Ödülleri; reklam, pazarlama ve PR sektörlerinin en parlak işlerini 7 – 8 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenecek ödül töreniyle sahipleriyle 13. kez buluşturacak. Kategorilerin tamamına, başvuru sayfasına ve yarışma ile ilgili tüm detaylara www.felisodulleri.com adresinden ulaşabilirsiniz.