Skip to main content

FOX TV ekranlarında 2013 yılından beri ana haber bültenini sunarken, Ağustos ayında görevini bırakarak şaşkınlık yaratan Portakal, kararının ardındaki nedenleri Brand Week’de paylaştı.

Brand Week Istanbul, dördüncü günündeki ilk oturumunda son dönemin merak edilen ismi Fatih Portal’ı ağırladı. FOX TV ekranlarında 2013 yılından beri ana haber bültenini sunarken geçtiğimiz Ağustos ayında görevini bırakarak şaşkınlık yaratan Portakal, bu kararın ardındaki nedenleri samimi bir şekilde katılımcılarla paylaştı.

Portakal, İzmir’deki evinden bağlandığı canlı yayında, şu andaki yaşamıyla ilgili mutluluğunu şöyle dile getirdi: “ Bir kere doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Her gün böyle bir manzaraya uyanabildiğim için şükrediyorum. Büyük şehirlerde rutinin içinde debelenip duruyoruz. Rutinin dışına çıkabilmek harika bir şey. Artık zamanla bir alışverişim yok, istediğim her şeyi istediğim zaman yapabiliyorum ve özgürüm hissediyorum. Kendimi daha mutlu nasıl edebilirimin cevabı yine bende gizli.”

Ayrılığı üzerine yapılan spekülasyonlara aldırmadığını samimi bir şekilde paylaşan Portakal, mesleğe televizyonculukla başlayarak Türkiye’nin konuştuğu bir haberciyken, böyle bir karar vermenin bir cesaret meselesi olduğunu dile getirdi.

“Haberciliğe YouTube’dan devam edeceğim”

Basılı yayınların bitmeyeceğini ancak geleneksel medyanın yerini, daha özgür ve sınırsız olarak nitelendirdiği yeni medyanın alacağını düşündüğünü aktaran Portakal, yeni yaşamında habercilikten kopmadığını ve haber bültenlerine rakip olacak bir YouTube yayıncısı olmak istediğini paylaştı.

YouTube kanalında neler yapmak istediğini ise Portakal, “Sorunların üstüne gidip ilgililerden bilgi almak, o bilgileri sizlerle paylaşmak ve kendi içimde sindirip anlaşılır bir şekilde sizlere anlatmak istiyorum. Zaman zaman anlatacağım, zaman zaman da konuklar olacak, canlı yayında ve dijital mecralarda hepimizin sesini duyurmaya devam edeceğim.” sözleriyle açıkladı.

Fatih Portakal’ın YouTube kanalının 393 bini aşkın aboneye ulaştığını da belirtelim.