Skip to main content

Dört yıl önce Yeni Zelanda’da başlatılan  ‘Çizginin Altında Yaşayın’ adlı sosyal medya kampanyası Amerika’da yayınladığı yeni bir video ile insanları 5 gün boyunca günde 1.50 dolar harcayarak geçirmeye davet ediyor….

Dört yıl önce Yeni Zelanda’da başlatılan  ‘Çizginin Altında Yaşayın’ adlı sosyal medya kampanyası Amerika’da yayınladığı yeni bir video ile insanları 5 gün boyunca günde 1.50 dolar harcayarak geçirmeye davet ediyor.

 Dünya üzerinde yaklaşık 1.4 milyar kişinin ciddi yoksulluk içinde yaşadığına dikkat çekmeyi amaçlayan kampanya, 7-11 Mayıs tarihleri arasında tüm insanların yoksulluk ile ilgili düşüncelerini değiştirmek için onlar gibi yaşama çağrısında bulunuyor.

Uluslar arası Fakirlik Projesinin direktörü Michael Trainer, bu kampanya ile insanları ‘çizginin altında yaşamaya’ çağırarak fakirlik olgusu ile ilgili farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtiyor.

Kampanyanın ‘Çizginin Altındaki Yemeğe Katılın’ bölümü ise insanların arkadaşları için kişi başı 50 sent’e denk gelen bir para harcayarak yemek daveti vermelerini istiyor. Davet veren kişiler ise ortaya çıkan görüntüleri  #dinebelowtheline adlı hashtag aracılığıyla Twitter’da paylaşabiliyor.

Bu zorlu mücadeleye eşlik edemeyenler, #belowtheline hashtag’i ileTwitter aracılığıyla bu projeye destek verebilirler.