Skip to main content

Facebook, Snapchat’e benzeyen bir uygulama güncellemelerine devam ediyor: Facebook Messenger Day!

Facebook’un Polonya’da bir süredir test ettiği Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi Facebook Messenger Day, hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu.

Facebook Messenger Day bugünden itibaren kullanılabilir durumda.  Snapchat’in sevilen Hikayeler özelliğini önce Instagram sonra WhatsApp platformunda devreye alan Facebook, özelliği kendi bünyesine katmakta da gecikmedi.

Facebook Messenger Day nedir?
Messenger Day, Snapchat’in başlattığı Instagram’da da kullanılan Hikayeler özelliğini bir türevi. Bu özellikle Facebook kullanıcıları Messenger üzerinden Hikayeler paylaşabildikleri gibi yine Hikayeler üzerinden yeni sohbet ve yeni kişilere ulaşabilecekler. Messenger Day’de yine diğer sosyal medya hesaplarındaki gibi metin, karikatür, yüz filtreleri ekleyerek paylaşılabiliyor. Paylaşımlar aynı şekilde 24 saat boyunca izlenebilir halde kalıyorlar.

Facebook’un Snapchat ile mücadelesinin yeni adımı olarak görülen Messenger Day’in, halihazırda 1 milyar kullanıcı sayısına sahip uygulamaya entegre edilmesiyle  pazardaki payını daha da artıracak. Facebook’un eğer yenemiyorsanız  onlara katılmanız gerekir stratejisi aynı şekilde ilerlemeye devam ediyor.