Skip to main content

Facebook, kişilerin bulunduğu konumu takip eden yeni bir uygulamayı sunmayı planlıyor Bloomberg’in haberine göre; Facebook, kendi mobil izleme uygulamasını geliştiriyor. Şirket, şu anki izleme sistemini (check-in’lere izin veren) bağımsız bir…Facebook, kişilerin bulunduğu konumu takip eden yeni bir uygulamayı sunmayı planlıyor
Bloomberg’in haberine göre; Facebook, kendi mobil izleme uygulamasını geliştiriyor. Şirket, şu anki izleme sistemini (check-in’lere izin veren) bağımsız bir uygulamaya dönüştürüp geliştirmek istiyor. Arka planda kullanıcının bulunduğu yeri takip edip onlara arkadaşlarını bulmalarını sağlıyor. Bu yeni uygulama, Google’ın Latitude, Apple’ın Find My Friends ya da diğer konumlandırma hizmetlerine benzetiliyor. 
‘Yakınında olan arkadaşlarını bul’ (find friends nearby) uygulamasının temel fikri, aslında eski bir Facebook özelliğine dayanıyor. Şu anda check-in’lerden ziyade konumlarını belli ederek, bir paylaşımda bulunan kişileri sürekli takip ediyor. 
Facebook’un mobilden kazanmak için çaba sarf ettiği göz önüne alındığında, yoğun kullanıcı verisini kullanmak için iyi bir yöntem olduğu düşünülebilir. 
Uygulamanın Mart ayı ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Facebook, konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı.