Skip to main content

Facebook’ta durum güncellemeleri, video ve fotoğrafların yer aldığı gönderiler bloglar ve haber sitelerinde ekli halde (embed özelliği) görüntülenebiliyor.  Yeni gelen özellikle paylaşımlar Twitter ve YouTube’ta olduğu gibi eklenebiliyor. Facebook hesabınız…

Facebook’ta durum güncellemeleri, video ve fotoğrafların yer aldığı gönderiler bloglar ve haber sitelerinde ekli halde (embed özelliği) görüntülenebiliyor. 

Yeni gelen özellikle paylaşımlar Twitter ve YouTube’ta olduğu gibi eklenebiliyor. Facebook hesabınız aktif halde bulunan özellikte ‘Embed post’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Buna göre; blog girişi veya HTML dosyasına kopyalayıp yapıştırabileceğiniz bir kod veriliyor. Daha sonra tek yapılması gereken de kopyalanan bu kodu internet sayfasında görüntülemek istenilen yere yapıştırmak.
Bu yeni gönderilerde sayfayı beğen butonu, yorum ve yapılan paylaşım sayısı, yorum ekleme ve yanıt butonları görülüyor.
Paylaşımların bu şekilde eklenebilmesi için ‘herkese açık’ (public) olması gerekiyor. Facebook duyurusunda özelliğin kullanımına örnek olarak İngiliz Kraliyet ailesinin yeni üyesiyle ilgili bir durum güncellemesini paylaştı.
Şimdilik bu özellik belli başlı medya partnerleri olan CNN, The Huffington Posts, Bleacher Report, People Magazine ve Mashable’ın kullanımına açık.