Skip to main content

Facebook, “Politikacılar ve Devlet Kurumları” kaynak sayfasını Türkçe olarak kullanıma sunduğunu duyurdu.

Bir süredir seçimler odağında platformunda çalışmalar yapan Facebook bugün, “Politikacılar ve Devlet Kurumları” kaynak sayfasını Türkçe olarak kullanıma sunduğunu duyurdu.

Facebook’un seçmenlerle etkileşimde bulunmak ve çevrimiçi topluluk kurmak için nasıl kullanılabileceğiyle ilgili bir rehber niteliğinde olan sayfa, Türkiye’deki politikacılar ve devlet kurumları için yardımcı bir kaynak olma amacı taşıyor. Seçmenleri bilinçlendirmek ve onların devlet kurumlarında kendilerini temsil eden kişileri bulmalarına, takip etmelerine ve onlarla bağlantı kurmalarına yardımcı olmak adına gerekli araçları sunmayı hedefleyen Facebook, ayrıca seçilmiş temsilcilere, adaylara ve devlet kurumlarına topluluklarıyla etkileşimde bulunmaları için gerek duydukları araçları sunuyor.

“Politikacılar ve Devlet Kurumları” sayfası, seçilmiş temsilcilere, devlet kurumlarına, seçim kampanyası yürüten kuruluşlara ve politikaya yeni atılmış kişilere en iyi uygulamalar ve Facebook araçlarını ve ürünlerini hedef kitleleriyle bağlantı kurmak için nasıl kullanabilecekleriyle ilgili değerli bilgiler sunarken, aynı zamanda sayfa güvenliği ve emniyetiyle ilgili önemli ipuçları ve cevaplar da paylaşıyor. Sayfada ayrıca Facebook’un sahte hesaplara karşı aldığı önlemler, reklamları daha şeffaf hale getirme, asılsız haberlerin yayılmasını engelleme, yabancı müdahaleleri sürekli olarak izleme ve seçmenleri bilinçlenmeleri konusunda teşvik etme gibi Facebook’un platformunda seçimler öncesi seçim bütünlüğünü korumaya yönelik attığı adımlarla ilgili bilgiler de yer alıyor.