Skip to main content

Zihin ve beden sağılığımızı tehdit eden dijital bağımlılıklarımızın ne kadar farkındayız? Mindfulness dijital çağın zihinlerinin fitness’ı olabilir mi? Bu soruların cevapları Digital Age Meetup’ta ele alındı.

Digital Age olarak yeni etkinlik serimiz Digital Age Meetupların ikincisini dün akşam StartersHub’da gerçekleştirdik. “Dijital çağda beden ve zihin farkındalığı” konusunun masaya yatırıldığı etkinliğin konuşmacıları; Mindfulness Alliance & Mindfulness Academy Kurucu Ortağı Erhan Ali Yılmaz, Egzersiz Uzmanı Murat Bür ve Uzman Diyetisyen Berrin Yiğit oldu.

Sunumunda zihin farkındalığı ve mindfulness konusuna odaklanan Erhan Ali Yılmaz, bir psikoloji terimi olan gezgin zihin kavramından yola çıkarak dijital çağda aynı anda pek çok şeyi bir arada yapmaya çalışan günümüz bireylerinin yaşadığı dikkat sorunlarına dikkat çekti. Gezgin zihinleri doğru yönetebilmede, şimdiki zaman farkındalığı olarak tanımladığı “mindfulness”ın faydalarını dile getiren Yılmaz, sunumunu basit ve temel bir mindfulness egzersizi ile tamamladı.

Dijital çağda beden ve zihin sağlımızı nasıl koruruz?


Erhan Ali Yılmaz’ın ardından etkinlik Digital Age Yazı İşleri Müdürü Savaş Önemli’nin moderatörlüğü ve Egzersiz Uzmanı Murat Bür ve Uzman Diyetisyen Berrin Yiğit’in katılımıyla gerçekleşen panel ile devam etti. İki başarılı isim “Dijital çağda beden ve zihin sağlımızı nasıl koruruz?” konusundaki deneyimlerini salondaki izleyicilerle paylaştılar.

Beyaz yakalılar için dijital bağımlılıkları yönetebilmenin, iyi beslenme ve düzenli spor yapmanın günlük yaşamda konforlu ve sağlıklı bir hayat sürebilmek konusunda öneminin altını çizen panelistlerimiz, spor ve beslenme konularında farkındalık için zihin ve bedenin birbirleriyle sürekli iletişim ve etkileşim halinde olmasının önemli olduğunu belirttiler.

Digital Age Meetup’lar gelecek ay yine ilgi çekici bir konu ve dijital dünyadan önemli konukların katılımıyla devam edecek. Gelecek ayın programı netleşince sizlerle paylaşacağız.