Skip to main content

Facebook kullanıcıları, artık Facebook üzerinden yemek siparişi verebilecek. Detaylar haberimizde…

Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcı sayısına ulaşan Facebook, ABD’de yeni yayına aldığı özellikle yemek siparişi alanında yeni bir mecraya adım atıyor. Facebook kullanıcıları artık Facebook üzerinden yemek siparişi verebilmenin yanında isterlerse restorana gittiklerinde siparişlerinin önceden hazırlanmasını talep edebilecekler.

Facebook, geçtiğimiz yıl “Pazar Yeri” (Marketplace) platformunu kullanıcılarıyla tanıştırmış, site üzerinden ufak tefek şeyler alıp satabilmelerine imkan sağlamıştı.

Yeni hizmet, kullanıcılara restoranların sayfalarına ekleyebilecekleri “sipariş ver” butonu ve “yemek siparişi ver” sekmesi altında farklı restoranlara göz atma seçeneği sunuyor. EatStreet, Delivery.com, DoorDash, ChowNow ve Olo gibi şirketlerle anlaşmalar yapan Facebook bu şirketlere müşteri yönlendirerek bir havuz görevi görecek diyebiliriz.  Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki tüm kullanıcılar için iOS, Android ve masaüstünde mevcut olarak yer alan özelliğin yakında tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.