Skip to main content

Facebook ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi zanaatkârların dijitalleşmesine yönelik hayata geçirilen Zor Zanaat Programı için işbirliğine gitti.

Facebook ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki zanaatkârların ve geleneksel sanatçıların dijitalleşmelerine ve Facebook platformları üzerinden ürünlerini satabilmelerine yardımcı olmak amacıyla başlatılan eğitim programı “Zor Zanaat” programı kapsamında bir işbirliğine imza attı. Zor Zanaat programı ile katılımcı usta ve sanatçılara dijital eğitimler verilerek Facebook platformları üzerinden sosyal medya varlıklarını oluşturmaları, işletmelerini büyütmeleri ve uluslararası pazarlara ulaşabilmeleri için destek sunuluyor.

İşbirliği kapsamında Facebook, Gaziantep Belediyesi ile birlikte çalışarak Gaziantep’teki zanaatkârların ve geleneksel sanatçıların programa katılarak işletmelerini büyütmeleri ve uluslararası pazarlara ulaşabilmeleri için Facebook platformlarından nasıl yararlanabileceklerini öğretmeyi amaçlıyor.

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş programla ilgili, “ Zor Zanaat programının başlangıcından bu yana verdiğimiz eğitimler sayesinde, dijital rehberlik sağladığımız ustaların potansiyellerinin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha görmek çok sevindirici. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’yle yaptığımız bu işbirliği ile zanaatkârların ve sanatçıların sadece yurtdışında değil, yerelde de yeni müşterilere ulaşmalarına yardım etmeyi amaçlıyoruz. Önümüzdeki dönemde benzer projelerle ülkemizdeki insanların, toplulukların ve işletmelerin teknolojiyi ve platformlarımızı kullanarak başarılı olmaları için yatırımlarımıza devam edeceğiz.” açıklamasına bulundu.

Zor Zanaat programına 19 Nisan 2021 tarihine kadar buradaki formu doldurarak katılabilirsiniz.