Skip to main content

Facebook’un, Londra’da topluluk liderini ağırladığı Facebook Communities Summit (FCS) etkinliğinde Türkiye’den isimler de yer aldı.

Facebook’un, 8-9 Şubat’ta Londra’da düzenlediği, Avrupa’nın dört bir yanından 300 topluluk liderini ağırladığı Facebook Communities Summit (FCS) etkinliğine Türkiye’den de Mide Lobisi, İhtiyaç Haritası, Bisikletli Kadın İnisiyatifi, Araştıran Anneler, Saçım Saçın Olsun, Interrail Türkiye ve Kalpler Erisin katıldı.

FCS’de aynı zamanda topluluk kuran insanlara yatırım yapan bir global girişim olan Facebook Community Leadership Program (Facebook Topluluk Liderliği Programı) da tanıtıldı. Program kapsamında topluluk oluşturan ve onlara liderlik eden kişilere belirli topluluk girişimleri için kullanılmak üzere 10 milyon USD’ye kadar destek sağlanacağı da açıklandı.

 

 

 

Facebook Topluluk Liderleri Programı

Program kapsamında yer alan başlıklar şöyle:

  • Programın İhtisas ve Burs ayağı kapsamında dünyanın dört bir yanından topluluk liderlerine fon sağlanacak.
  • En fazla beş topluluk lideri seçilerek her biri tasarılarını finanse etmeleri için 1,000,000* USD’ye varan ödül kazanacak.
  • En fazla 100 lider burs programımız için seçilecek ve belirli topluluk girişimleri için kullanılmak üzere her biri 50,000 USD’ye varan hibe kazanacak.
  • Topluluk Liderliği Grupları, yerel toplulukların liderlerini yüz yüze buluşturacak; onlara iletişim kurma, birbirinden öğrenme ve işbirliği yapma fırsatını sunacak. 2017’de ABD’de üç grupla pilot uygulamasını yaptık ve uygulama bu yıl dünya geneline de yayılacak.
  • Topluluk Liderlerine Özel Facebook Grupları ile İngiltere ve ABD’de 10.000’in üzerinde grup liderini bir araya getiriyoruz. Birbirleriyle iletişim kurmalarının yanı sıra ekibimizle yeni özellikler denemelerini ve geribildirim yapmalarını sağlıyoruz.