Skip to main content

Eylül ayında Timeline’i piyasaya sürüceğini açıklayan Facebook, bugünden itibaren tüm dünyada kullanıma açtı. Eylül ayında timeline ile ilgili duyuru yapan Facebook, uygulama geliştiren yazılımcılara da aylar önce erişim imkanı tanımıştı….

Eylül ayında Timeline’i piyasaya sürüceğini açıklayan Facebook, bugünden itibaren tüm dünyada kullanıma açtı.

Eylül ayında timeline ile ilgili duyuru yapan Facebook, uygulama geliştiren yazılımcılara da aylar önce erişim imkanı tanımıştı. Test aşamasında olduğu için sınırlı sayıda kullanıcılara sunulan timeline, aralık ayının başından itibaren Yeni Zelanda ile başlayarak farklı ülkelerde kullanılmaya başladı. Bugünden itibaren Facebook Timeline, tüm dünyada kullanıma açıldı.

Timeline, Facebook’un kendi blog sayfasındaki açıklamasına göre ‘paylaşılan şeyleri yeniden keşfetmeniz için kolay bir yol sağlarken, en önemli anlarınızı da bir araya toplamanızı mümkün kılıyor’. Yepyeni bir profil görüntüsü çizen timeline, dinlenen müzikten, kaç kilometre koştuğunuza kadar farklı deneyimlerin paylaşılmasına müsaade ediyor.

Timeline’ı  hemen kullanmak isteyen Facebook kullanıcıların http://www.facebook.com/about/timeline adresine tıklayarak, bu versiyona geçmeleri mümkün. Hemen kullanmak istemeyen kişiler ise, profil sayfalarının üstünde timeline duyurusunu görene kadar bekleyebilirler. 

Timeline’a geçildiğinde, başka insanlar görmeden önce, profil görüntünüzü gözden geçirmek için 7 gün süre tanınıyor. Bu değerlendirme dönemi boyunca, profilinizin nasıl görüneceğine ve neleri paylaşacağınıza dair güncellemeler yapabilirsiniz. Bir hafta beklemek istemeyen kullanıcılar ise, bu sürenin herhangi bir noktasında timeline’larını yayına alabilirler.

Timeline, bugünden itibaren Andorid ve m.facebook.com’da da kullanıma açıldı. Facebook, önümüzdeki aylarda timeline’ı geliştirmeye devam edeceğini de bildiriyor.

Siz timeline’a hemen geçecek misiniz?