Skip to main content

Facebook, fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat için 1 milyar dolar teklif verdiği söyleniyor.

Wall Street Journal haberine göre; Facebook, fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat için 1 milyar dolar değerinde teklifte bulundu. Ancak bunun karşılığında Snapchat CEO’su Evan Spiegel teklifi geri çevirdiği belirtiliyor.

Mashable’de yer alan habere göre; 1 milyar rakamı tanıdık gelebilir; çünkü Facebook geçtiğimiz yıl Instagram için de aynı değeri önermiş, fotoğraf paylaşım uygulamasını satın almıştı.

Facebook kullanıcılarının kendi hayatları hakkında bir nevi blog tutuyormuş gibi paylaşımda bulunmalarından sıkılması durumunda kullanıcılar mobil fotoğraf paylaşım uygulamalarını tercih eder olmuştu. Bu hamle ise Facebook’un gücünü yeniden elinde bulundurmasına yardımcı olabilir.

Kullanıcıları tarafından 350 milyon fotoğraf mesajı gönderildiği iddia edilen Snapchat’i satın almak, Facebook’a popüler fotoğraf paylaşım uygulamaları pazarında ön plana çıkarabilir. Bazı söylentiler doğrultusunda özellikle genç nüfusun Facebook’a ilgisini kaybettiği konuşuluyordu. Bu konuda Snapchat uygulamasını satın almak Facebook’un iyi bir çıkış yapmasını sağlayabilir.

Yine geçtiğimiz sene Facebook, Snapchat’e benzerliği konuşulan Poke uygulamasını oluşturmuştu. Poke uygulamasında Snapchat’teki gibi gönderilen fotoğraflar bir süre sonra görünmez oluyordu.