SOSYAL MEDYA

Burcu Şahin | 19.05.2017 - 13:32

Facebook Messenger baştan aşağı yenileniyor

Facebook yeni güncellemesiyle, Messenger uygulamasında önemli değişiklilerle kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Facebook, geçtiğimiz yıldan beri Messenger uygulamasına kattığı yeniliklerle kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor. Snapchat’in sevilen özelliklerinden Hikayeler, çıkartmalar ve yüz filtrelerini uygulamasına ekleyerek tartışmaların hedefi haline gelen Facebook, şimdi de tasarım konusunu odağına aldı.

Facebook yetkililerinden gelen açıklamaya göre, Messenger baştan aşağı değişiyor. Messenger yeniliklerinin en başında ise tasarım özellikleri dikkati çekiyor. Öncelikle uygulamanın ana sayfasında düzenleme yapan Facebook, mesajlaşma uygulamasında da pratik özelliklere yer verecek.

Messenger’da daha kolay mesajlaşma adına bu alanı daha da belirgin hale getirmeyi amaçladıklarını belirten yetkililer, aktif kullanıcıların vurgulanacağı ayrı bir sekmeye yer vereceklerini belirttiler. Uygulamanın alt kısmında ise aramalar, kamera tuşu ve Facebook’un diğer etkin olduğu platformlar eklenecek. Yapılan açıklamada Messenger’ın kavuşacağı yeni özelliklerin bu hafta içerisinde iOS ve Android platformlarına ekleneceği belirtildi.