SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 22.09.2014 - 15:27

Facebook, iOS 8 için güncellendi

Facebook, iOS 8'de Apple'ın kendi ayarlarını güncellemesi hakkında kullanıcıları bilgilendiriyor

Facebook uygulamasının iOS 8 versiyonu için verilen izinler önceki sürümle aynı. Ancak; Apple’ın ayarlarını güncellemesiylebirlikte birtakım değişiklikler mevcut. Sosyal medya devi kullanıcıların konu hakkında bilmesi gerekenlerini özetledi:

• Apple, iOS 8 ile birlikte Konum Servisleri ayarını değiştirdi. Önceden, bir uygulamaya verebileceğiniz izin türleri için yalnızca iki seçeneğiniz vardı: Açık veya Kapalı. Artık üç seçenek var: Her Zaman, Uygulamayı Kullanırken veya Asla.

• iOS 8’e güncelleme yaparsanız ve eski Konum Servisleri ayarınız Açık ise, yeni ayarınız her zaman olacak.

• Uygulamamıza verdiğiniz izinlerin değişmediğini ve cihazınızdan hangi konum bilgilerini alacağımıza ilişkin seçimlerinize daima saygı duyduğumuzu önemle vurgulamak istiyoruz. Uygulamamızın tüm sürümlerinde:
»» Facebook, Konum Servislerini etkinleştirmeyi seçmediğiniz sürece cihazınızdan konum bilgilerini almaz.
»» Facebook, Yakındaki Arkadaşlar gibi bu izne ihtiyacı olan bir özelliği açarak bize izin vermeniz halinde, cihazınızdaki konum bilgilerini yalnızca arka plandayken (yani siz uygulamayı kullanmıyorken) alır. Üstelik böyle bir özelliği açsanız bile, Facebook’un verilerinizi arka planda alıp alamayacağını istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

• Facebook’un sunduğu ve arka planda konum bilgisi almaya dayalı özellikleri bulunmayan uygulamaların iOS 8 sürümlerindeki Konum Servisleri ayarı, Uygulamayı Kullanırken olarak gelecek. Messenger ve Instagram bu kapsamda yer alıyor.

iOS 8’de en iyi deneyimi elde etmek için mutlaka Facebook uygulamasının iOS 8 sürümüne güncelleme yapın. Facebook uygulamasının en son sürümünü App Store’dan bulabilirsiniz.

facebook iOS 8 güncellemesi_

Kaynak: Flickr kullanıcısı Glen Young