Skip to main content

Facebook’un Instagram’ı satın aldığı haberini her iki şirket kendi bloglarında yayımladı. Ek olarak Instagram, kullanıcılarının 5 milyardan fazla fotoğraf paylaştığını açıkladı.  Facebook’un Instagram’ı satın alımını Federal İletişim Komisyonu (FCC)’nun onaylamış…


Facebook’un Instagram’ı satın aldığı haberini her iki şirket kendi bloglarında yayımladı.
Ek olarak Instagram, kullanıcılarının 5 milyardan fazla fotoğraf paylaştığını açıkladı. 
Facebook’un Instagram’ı satın alımını Federal İletişim Komisyonu (FCC)’nun onaylamış olmasına rağmen, Kaliforniya eyaletinin konu hakkında son bir duruşması vardı. Bir adli duruşmanın, tüm anlaşmanın bir parçası olarak Facebook stok transferini onaylaması gerekiyordu. Duruşma kapanışının ardından, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC)’nun kendi soruşturmasını kapatmasının bir kaç hafta sonrasında satın alım gerçekleşti. 
Anlaşma kesinlik kazandığında Facebook hisseleri düşmesi nedeniyle, satın alım değerinin 1 milyarın altında olduğu belirtildi. Satın alım için kesin fiyatın tam olarak bilinmemesiyle birlikte, 750 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. 
Son olarak Android uygulamasını piyasaya süren Instagram için büyük bir yıl olduğu vurgulanıyor. Instagram kendi kullanıcı verilerini, yalnızca dört ay içinde ikiye katladı.
(Kaynak: The Verge)