Skip to main content

Pazartesi günü 1 milyar dolara fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı satın alan Facebook, bu hamle ile verdiği hizmetleri genişletmeye başladı. Bu çeyrek yılın sonunda tamamlanacak olan satış sonunda, Instagram’ın 9 kişilik…

Pazartesi günü 1 milyar dolara fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı satın alan Facebook, bu hamle ile verdiği hizmetleri genişletmeye başladı.

Bu çeyrek yılın sonunda tamamlanacak olan satış sonunda, Instagram’ın 9 kişilik kadrosu da Facebook takımına dahil olacak.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yıllardır insanların fotoğraflarını en iyi şekilde paylaşabilmeleri için uğraştıklarını bildirerek, Instagram’ı  Facebook’a entegre etmeye çalışmaktansa uygulamayı ayrı olarak geliştireceklerini bildirdi.Zuckerberg, “Instagram’in deneyimlerinden yola çıkarak kendi ürünlerimize de benzer özellikler eklemeyi düşünüyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Aynı zamanda, Facebook’un güçlü mühendislik kadrosu ve altyapısından da faydalanarak Instagram’ın da büyümesi için elimizden geleni yapacağız.”

Mashable yazarlarından Christina Warren’da dahil olmak üzere, Instagram kullanıcıların bazıları, bu satıştan sonra uygulamanın kötüye gideceğinden endişe ettiklerini dile getirmeye başladı. Kendi blog yazısında Instagram’in satın alınmasını kaleme alan Warren, Facebook takımına bazı önerilerde bulunuyor. Instagram’ı başarılı bir uygulama olarak devam ettirebilmek için Facebook’a, takımı dağıtmamalarını, Facebook girişi istememelerini, yalnızca mobil bir uygulama olarak devam ettirmelerini ve hedeften şaşmamaları gerektiğine dair tavsiyeler veriyor.