Skip to main content

Facebook, Haber Kaynağı (News Feed) için yeni görünümünü kullanıcılara sundu. Facebook, sayfa görünümündeki kalabalığı azaltan ve kullanıcıların önem verdiği kişilerin haberlerine odaklanan yeni bir tasarımı duyurdu.  Daha önce Haber Kaynağı’nda…

Facebook, Haber Kaynağı (News Feed) için yeni görünümünü kullanıcılara sundu.
Facebook, sayfa görünümündeki kalabalığı azaltan ve kullanıcıların önem verdiği kişilerin haberlerine odaklanan yeni bir tasarımı duyurdu. 
Daha önce Haber Kaynağı’nda (News Feed) beliren haberler, arkadaş listesinde yer alanların paylaşımlarını ön plana çıkaracak şekilde tasarlanan yeni arayüzüyle kullanıcıların karşısına çıktı. 
Yeni haber kaynakları geliyor 
Facebook, istenilen her haberin görünmesini sağlamak için şu anda kullanılan Haber Kaynağı’na ek olarak arkadaşların paylaştığı her içeriği gösteren, sadece arkadaşların ve beğenilen sayfaların fotoğraflarının yer aldığı, müziklerle ilgili paylaşımları ve Takip Edilen kişilerin en güncel haberlerini sunan birkaç yeni kaynak daha sunuyor. 
Yeni görünüm
Yeni tasarım ile Haber Kaynağı, mobilde, tabletlerde ve internette aynı görünüme sahip olacak. Örneğin sayfanın sol tarafındaki menü Facebook üzerinde nerede olursanız olun her zaman erişilebilir olacak. Ayrıca yeni bir haber geldiği anda Haber Kaynağı’nın en güncel haline ulaşabileceğiniz bir yolunuz bulunacak.
Facebook, yeni tasarımı gelecek haftalarda oldukça yavaş bir süreçte hem internet hem mobil için kullanıma açıyor olacakları bilgisini verdi. 
Eğer yeni tasarıma önceden sahip olmak isteyenler, şuradan bekleme listesine kaydolabilir. 
Tasarım güncellemesi önümüzdeki haftalarda iPhone ve iPad için, daha sonra ise Android tabanlı işletim sistemine sahip olan cihazlar için kullanıma sunuluyor olacak.