Skip to main content

Facebook’un, Google Reader’ın kapanmasına birkaç gün kala bir okuma uygulaması üzerine çalışıyor olabileceği konuşuluyor. Google Reader’ın 1 Temmuz itibariyle kapanacak olmasıyla; Digg, Feedly gibi alternatif haber okuma uygulamaları ön plana…

Facebook’un, Google Reader’ın kapanmasına birkaç gün kala bir okuma uygulaması üzerine çalışıyor olabileceği konuşuluyor.
Google Reader’ın 1 Temmuz itibariyle kapanacak olmasıyla; Digg, Feedly gibi alternatif haber okuma uygulamaları ön plana çıkmaya başladı. Son duyumlara göre ise Facebook okuma uygulaması üzerine planları olanlardan. Wall Street Journal’a göre; şimdilik bu proje özellikle mobilde kullanılması planlanan bir okuma uygulaması olarak adlandırılıyor. Wired’ın haberine göre; beklenen Facebook Reader’ın konsepti, Google Reader’dan ziyade Flipboard stiline benzerlik gösteriyor.
Facebook Reader veya Flipboard tarzı bir ürünün arkasında yatan mantık ise birçok haber kaynağı bir arada toplanması ve sosyal platformlarda içerik paylaşımının sağlanması.  Ve son olarak eklenen yeni özellik de konu aratırken hashtag’lerin kullanılıyor olması. 
Wired.co.uk sitesinde yer alan haberde; üzerinde çalışılan haber paylaşım platformuyla Facebook’ta daha çok haberin tüketiminin gerçekleşeceği ve bu şekilde reklamverenlerin de bu durumdan pay alacağı tahmininde bulunuldu.