Skip to main content

Facebook, 1 milyon aktif reklamverene sahip olduğunu duyurdu  Şirketin yaptığı açıklamaya göre; Facebook üzerinde aktif olarak reklamveren şirketlerin sayısı son bir ay içinde 1 milyona ulaştı.   Reuters’ın haberine göre;…


Facebook, 1 milyon aktif reklamverene sahip olduğunu duyurdu 

Şirketin yaptığı açıklamaya göre; Facebook üzerinde aktif olarak reklamveren şirketlerin sayısı son bir ay içinde 1 milyona ulaştı.  
Reuters’ın haberine göre; global anlamda reklam verenlerin büyük bir kısmının ise küçük işletmeler olduğu ifade edildi. Bu durum, gelirlerini artırmaya çalışan sosyal medya devi için dönüm noktası olarak kabul ediliyor.
Facebook’un bu kadar fazla sayıdaki küçük işletmeden ne kadar gelir elde ettiği net olarak bilinemiyor ancak; piyasa araştırma firması eMarketer’ın rakamlarına göre geçen yıl ABD genelinde 32 milyar dolarlık kazanç elde etmişti.
Facebook COO’su Sheryl Sandberg, Mayıs ayında 16 milyon kadar küçük işletmenin Facebook sayfalarını aktif olarak kullandığını belirtti. 
Reklamlar Facebook’un gelirlerinin yüzde 85’ini oluşturuyor. Son çeyrekte Facebook, 1,46 milyar dolar gelir açıklamıştı. Şirketin reklam gelirlerinin son çeyrekte yüzde 43 artış gösterdi. Bu 2011 yılının sonundan bu yana görülen en büyük artış olarak kabul ediliyor.