Skip to main content

Güzellik merkezlerinde uygulanan mikrodermabrazyon teknolojisini ev konforunda sağlayan Remington Reveal Diamond Mikrodermabrazyon’a yakından bakalım.

Estetik merkezlerinde uygulanan mikrodermabrazyon teknolojisi, etkili ve güvenilir bir cilt yenileme tekniği olarak biliniyor. Avrupa ve ABD’de 1990’lu yıllardan beri popüler bir tedavi olan mikrodermabrazyon; sivilce izleri, yaş lekeleri, cilt rengi, düzensiz cilt tonları, ince çizgiler ve kırışıklıklar, genişlemiş ve tıkanmış gözenekler ve pigmentasyon sorunlarında etkili bir tedavi yöntemi. Son yıllarda kullanımı yaygınlaşan mikrodermabrazyon tedavisi, yüksek basınçla hareket eden kristaller yardımıyla ölü ciltlerin soyularak, alttaki taze ve genç cilt dokularının ortaya çıkmasını sağlıyor.

Güzellik merkezlerinde uygulanan bu teknolojiye, Remington Md3000 Diamond Mikrodermabrazyon cihazı ile ev konforunda ulaşmak mümkün. Reveal Diamond Mikrodermabrazyon, kablosuz ve şarj edilebilir özelliği ile her yerde kullanım kolaylığı sağlıyor. Taşıma ve saklama kolaylığı ile dikkat çeken Remington Md3000 Diamond Mikrodermabrazyon teknolojisine yakından bakalım.

Şık bir tasarıma sahip Reveal Diamond Mikrodermabrazyon kutusunda neler var?

  • Reveal Diamond Mikrodermabrazyon Md3000
  • Şarj cihazı
  • Yedek filtre (100 adet)
  • 3 değiştirilebilir antimikrobik uç
  • Kullanım kılavuzu
  • Saklama çantası

Tasarım

Remington Md3000 Diamond Mikrodermabrazyon, son derece hafif ve ergonomik yapısıyla bizi karşılıyor. Cihaz, içeriğinde kişisel ve hassas tedavilerde kullanılmak üzere; normal, hassas ve ulaşılması zor alanlar için 3 değiştirilebilir anti-mikrobik uç ile birlikte geliyor. Normal uç, alın ve yanaklar için tasarlanmış. Nazik uç, ulaşılması zor alanlar için, hassas uç ise burun ve çene bölgeleri için kullanım kolaylığı sunuyor. Başlıklardaki özel tasarımın, uygulama konusunda deriyi en iyi şekilde kavramasına imkan verdiğini belirtelim.

İlk bakış ve hissiyat

Estetik merkezlerinde cilt tedavileri için sunulan mikrodermabrazyon tedavisini ev konforunda kullanıma sunan Diamond Mikrodermabrazyon, temelde ölü derileri ciltten arındırmak için tasarlanmış. Yüzdeki cilt problemlerinin yanı sıra, vücut ve göğüs bölgesine de uygulanabilen cihaz aynı zamanda, ciltteki kolajen seviyelerinin de yükselmesine yardımcı oluyor. 4 hız ayarı ile uygulamayı yaptığınız bölgenin ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyorsunuz. Cildin mikrodermabrazyon tedavisine alışabilmesi için, ilk dönemlerde en düşük seviyeden başlayarak ilerlenmesi tavsiye ediliyor.

Uygulama

Evde cilt bakımını kolaylaştırmak için geliştirilen Remington Diamond Mikrodermabrazyon, ev kullanıcısına hitap etmesine rağmen son derece profesyonel bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Kablosuz ve şarj edilebilir Diamond Mikrodermabrazyon, cildin gözeneklerini temizleyerek siyah noktaların oluşumunu engelleme, sivilce izlerini ve güneş lekelerini azaltarak cildi pürüzsüz bebek teni görünümü kazandırdığı belirtilen bir teknoloji. Peki bunu gerçekleştirebiliyor mu? Cihaz, vakumlama yönetimiyle çalışıyor. Ucundaki metal görünümlü uç, sert gibi görünse de cildi tahriş etmeyen manyetik olarak yapıştırılmış elmas başlıklı yapısıyla yumuşak bir dokuya sahip. Cildin farklı bölgelerinde kullanılmak üzere tasarlanmış diğer uçların da amacı vakumlayarak gözenekleri temizlemek. Bir aylık kullanım testimizde, cilde derin temizlik sağladığını ve gözenekleri küçülttüğünü söylememiz mümkün. Ölü derilerden arınan cilt pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.

Remington Diamond Mikrodermabrazyon, yüz haricinde ense, göğüs ve el arkasında kullanılabiliyor. Yüzdeki ölü derileri ciltten arındırmak için öncelikle kullanım alanına göre; alın ve yanaklar için ideal kaba başlıklı normal uç, göz kırışıklıkları ve burun için ideal hassas başlıklı nazik uç ve burun içi ve çene gibi ulaşılması zor bölgeler için ideal aşırı hassas uçlardan uygun başlığı seçmek gerekiyor. Çalışmaya başlamadan önce, uygulama yapacağınız işleme göre 4 hız ayarı ile ihtiyaca göre ayarlanabiliyor. Cihazı yüzün farklı alanları boyunca yavaşça dışa doğru hareket ettirerek yüzünüzdeki ölü derileri temizleyebiliyorsunuz. Fakat bunu yaparken cihazı sabit tutmadan yukarı doğru hareketlerle kan dolaşımını artıracak şekilde yüzünüzde gezdirmek gerekiyor. Sabit tutmamaya özen gösterildiği sürece, cildinizin ihtiyaç duyduğu sürece kullanmanızda bir sakınca olmadığını belirtelim.

Ev konforunda yüzününde ölü derileri kolaylıkla temizleyebileceğiniz Diamond Mikrodermabrazyon, kan dolaşımını hızlandıracağı için yüzünüzde ciddi bir siyah nokta veya gözenek problemi olmasa dahi mutlaka cildinizin gençleşmesini sağlamanın yanında derin temizlik sağlıyor. Son olarak mikrodermabrazyon cihazınızın performansının ve temizliğinin uzun süreli olmasını sağlamak için, elmas uçları ve sapını her kullanımdan sonra temizlemek gerektiğini belirtelim.

Pil ömrü

Remington Reveal Diamond Mikrodermabrazyon’un oldukça iyi bir pil performansı sağladığını söyleyebiliriz. Cihaz, normal kullanımda 4 saat süren pil vaadi, yaptığımız testlerde de bu süreyi doğruluyor. Kullanım süresi hız ayarına bağlu olarak 90 dakikaya varan kullanım süresi sunuyor. Cihazın hızlı şarj özelliğinden faydalanmak içinse 5 dakika şarj etmek yeterli oluyor.

Sonuç

Kişisel bakım aletleri kategorisinde yer alan Remington markasına ait Diamond Mikrodermabrazyon, kullanım kolaylığı sağlayan ince ve ergonomik tasarımı, kablosuz şarj ünitesi ve LED göstergeli hız seçeneği ile tasarım açısından kullanıcı dostu bir cihaz. Güzellik salonlarında uygulanan gözenek temizleme, sivilce izlerini ve güneş lekelerini azaltarak cildi pürüzsüzleştirme gibi uygulamaları, ev konforunda sağlamayı vaat eden cihazın iddiasını tümüyle gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.

Artılar

  • Pil ömrü
  • Hafif ve ergonomik tasarım
  • Farklı bölgelerde de kullanılabiliyor
  • Uygun fiyat

Eksiler

Remington Reveal Diamond Mikrodermabrazyon cihazını Amazon’dan sipariş etmek için buraya tıklayabilirsiniz.