Skip to main content

FinTech, ödeme ve bankacılık alanlarında çalışan profesyonelleri bir araya getirecek ‘European Women Payments Network Türkiye Buluşması’na sayılı günler kaldı.

European Women Payments Network (EWPN) Türkiye’deki ilk buluşmasını 13 Aralık’ta İstanbul’da gerçekleştirecek. EWPN, 2015 yılında Martha Mghendi-Fisher tarafından Amsterdam’da kurulan ve finansal hizmetler sektöründe her alanda çeşitliliği ve katılımı artırmayı hedefleyen güçlü bir destek ağı.

EWPN, FinTech, ödeme ve bankacılık alanlarındaki kadın profesyonellerin buluşmalar ve konferanslar yoluyla bir araya gelerek sektördeki güncel konular hakkında bilgi alışverişinde bulunmalarını, birbirlerinden ilham alarak kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulanmalarını ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlayan bir platform sunuyor. Kuruluşundan bugüne hızlıca büyüyen EWPN’in Hollanda, İngiltere ve Almanya dâhil olmak üzere 20’ye yakın Avrupa ülkesinde yerel ağları bulunuyor.

EWPN’in 20’ye yakın Avrupa ülkesinde yerel ağı var

Türkiye’de FinTech akımını başlatan “Banking and FinTech” adlı kitabın yazarı ve Londra merkezli FinTech girişimi Cybertonica’nın Pazar Geliştirme Yöneticisi olan Melike Belli, geçtiğimiz Temmuz ayında EWPN ağını genişletmek üzere Türkiye Elçisi olarak görevine başladı. Etkinlik hakkında konuşan Belli, “EWPN Türkiye Buluşması’na şimdiden çok yoğun bir ilginin olduğunu görmek bizleri çok mutlu etti. Birbirinden değerli, alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleşecek ücretsiz etkinliğimizde kadınların sektörün gelişimine yapacakları büyük katkıları keşfetmeyi, konuyla ilgili farkındalığı arttırmayı ve yeni işbirliklerinin ortaya çıkmasına aracı olmayı hedefliyoruz” dedi.

Cybertonica ve ING Orange Lab’ın sponsor, Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin (ÖDED) ise destekleyicisi olduğu etkinliğin ayrıntıları ve kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.