Skip to main content

ESET HOME uygulaması ile kullanıcılar yönetilmesi kolay hepsi bir arada korumaya erişiyor.

ESET, ürün portföyünü ESET HOME Security Essential ve ESET HOME Security Premium ile yeniledi. Şirket, yeni özelliklerin kapsamlı bir güvenlik platformu ESET Home üzerinden kolaylıkla yönetilebildiğini belirtiyor. Windows, macOS, Android ve iOS gibi tüm büyük işletim sistemlerinde kullanılabilen ESET HOME, ev ağları ve bağlı akıllı cihazlar için görünürlük içeriyor.

ESET’in açıklamasına göre bu sürümde, kullanıcılar cihazları yönetebiliyor, çevrimiçi satın alma yapabiliyor, abonelik etkinleştirebiliyor ve yenileyebiliyor, güvenlik çözümlerini indirebiliyor, Parola Yöneticisi gibi işlevleri etkinleştirebiliyor.

Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve platformun yönetimini basitleştirmek için ESET, kullanıcıların hanelerinin koruma düzeyini tek bir ekranda görebilmelerini sağlamak amacıyla Genel Koruma Durumu’nun tanıtımı da dahil olmak üzere çeşitli arayüz değişiklikleri yaptı. Bu, hem bir kullanıcının aboneliklerinin geçerlilik durumunu hem de hesaba bağlı cihazların güvenlik durumunu “Korumalı”, “Dikkat Gerekli” ve Güvenlik Uyarısı” olmak üzere üç kategoride birleştiriyor. Bu değişiklikler, ürünü kurmak için minimum etkileşim gerektirirken, müşterilere son teknoloji koruma sağlamayı amaçlıyor. Aynı zamanda bu yeni ekosistem, onu kontrol etmek ve özelleştirmek isteyen proaktif kullanıcılar için anlamlı seçenekler ve işlevsellik sağlıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; ESET HOME Security Essential ve ESET HOME Security Premium abonelik planlarının, giriş seviyesinden en üst seviyeye kadar hepsi bir arada koruma sağlayarak bireylerin ve hanelerinin dijital yaşam gizliliği ve güvenliğine yönelik karmaşık ihtiyaçlarını karşıladığı belirtiliyor.

Basit antivirüs uygulamaları artık yeterli değil

Erkan Tuğral

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Erkan Tuğral

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Erkan Tuğral, büyüyen dijital saldırılarla mücadele ederken artık basit antivirüs uygulamalarının yeterli olmadığını belirterek “ESET uzmanlığını yapay zekâ, insan içgörüsü ve bulut korumasının güçlü bir karışımını oluşturmaya harcadı ve çok sayıda siber tehdide karşı son teknoloji bir savunma sağladı. Tüketiciler çevrimiçi ortamda daha fazla zaman geçirdikçe ve daha çok sayıda bağlı cihaza sahip oldukça kötü amaçlı aktörler için gitgide daha değerli hale geliyorlar. Bu durumla mücadele etmelerine yardımcı olmak için ESET olarak kullanıcılarımıza, dijital yolculuklarında nerede olursa olsunlar tüm cihazlarında kendilerini güvende tutacak eksiksiz bir dijital güvenlik çözümü sunuyoruz” dedi.

Can Erginkurban

ESET Türkiye Ürün ve Pazarlama Müdürü Can Erginkurban

 Yeni ESET HOME ile çok katmanlı güvenlik

ESET Türkiye Ürün ve Pazarlama Müdürü Can Erginkurban ise ESET’in önleme teknolojisinin alanının en yoğun çok katmanlı ve etkili teknolojisi olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: “Bireysel ürünlerimize getirdiğimiz yenilikler, tüm kullanıcıların  cihaz ve verilerini korumalarını kolaylaştıracak. Yeni ESET HOME Security abonelik planları çok katmanlı güvenlik sunuyor, gizliliği koruyor ve müşterilerimizin cihazlarını ve evlerini güvende tutuyor. ESET ile sadece korunmakla kalmıyorlar; güvenli bir şekilde keşfetme, bağlantı kurma ve gelişme konusunda güçleniyorlar.”