Skip to main content

Eşarj, 2023 yılı sonuna kadar belirlediği 81 ilde 1000 istasyon hedefine ulaştı.

Enerjisa Enerji’nin iştiraki olan elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, 2023 yılı sonuna kadar 81 ilde 1000 şarj istasyonu sözünü yerine getirdi. Şirket Aqua Florya’da yüksek hızlı (DC) şarj istasyonu kurarak 1000’inci istasyonuna ulaştı.

1000 istasyon hedefine ulaşma başarısını müşterilerine sunduğu yeni bir kampanya ile kutlayan Eşarj’ın açıklamasına göre, tüm Eşarj müşterileri 24-26 Ocak 2024 tarihleri arasında tüm Eşarj istasyonlarında yüzde 20 indirimli olarak araçlarını şarj edebilecek.

Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Eşarj olarak birinci istasyondan bininci istasyona büyük bir dönüşüm ve gelişim hikâyesinin oyun kurucularından biri olduk. Kurulduğu ilk günden itibaren müşterileri ile başarılara imza atan Eşarj, bugün 1.000’inci istasyonunu açarak devreye alıyor. Türkiye’nin daha iyi bir gelecek yolculuğuna doğrudan katkıda bulunan Eşarj’ın önümüzdeki yıllarda da başarıyla gerçekleştireceği yeni hedefler için şimdiden çok heyecanlıyız. Tüm çalışma arkadaşlarıma verdikleri değerli katkılar için teşekkür ediyorum” dedi.

1 milyona yakın şarjlanma

Eşarj Genel Müdürü Barış Altınay ise bundan on yıl önce ilk şarjlanma ile başlayan yolculuğun bugün 1 milyon sınırına dayandığını belirterek şunları söyledi: “Ülke genelinde 1000 şarj istasyonu hedefi belirlemiştik ve bu hedefe koşarken tüketicilerin ihtiyaçlarını, artan talep noktalarını iyi belirleyerek buna göre yayılım gösterdik. Kurulduğumuz günden bu yana 1 milyona yakın şarjlanma gerçekleştirerek yeni bir rekor kırdık. Önümüzdeki yıl hızlı şarjda lider pozisyonumuzu önemli güzergâhlarla pekiştirirken müşteri odaklı hizmetlerimize de yenilerini eklemeyi planlıyoruz.”