Skip to main content

Ericsson, öğrencilerin dijital becerilerini geliştirmeye odaklanan dijital programını başlattı.

COVID-19’a yanıt olarak ortaya çıkan UNESCO liderliğindeki Küresel Eğitim Koalisyonu’na katılan Ericsson, dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler için dijital programı olan  Connect To Learn girişimi Ericsson Educate’i hayata geçirdi (educate.ericsson.net). Web portalı üzerinden ücretsiz olarak erişilebilen program, hedef kitlenin eğitim ihtiyaçları ve olgunluk düzeyine göre özelleştirilmiş farklı öğrenme yolları içeriyor.

Ericsson tarafından geliştirilen dijital beceri portalı; 5G şebekeleri, Nesnelerin İnterneti (IoT), veri bilimi, otomasyon, yapay zekâ ve makine öğrenimi eğitimlerini içeriyor. Müfredat, üniversite öğrencilerinin telekom ve BT sektörlerindeki iş fırsatlarına hazır olmalarını sağlamak için BT becerilerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Teaching AI, Ericsson tarafından UNESCO ile ortaklaşa geliştirilen, ebeveynler ve öğretmenler tarafından dünyanın her tarafından erişilebilen, evde öğrenim ortamında yapay zekâ hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için çocukları ve öğrencileri destekleyebilmelerini sağlıyor. Ücretsiz, çok dilli bir yapay zekâ (AI) beceri portalını içeren bir başka öğrenim programı olan UNESCO ve Ericsson’ın yeni portalı 13 Mayıs tarihinde hayata geçti.

Teaching AI eğitim portalına bu link üzerinden erişebilirsiniz.