Skip to main content

Ereteam tarafından gerçekleştirilecek “veri bilimci” programına 14 Haziran’a kadar başvuru yapılabilecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge merkezlerinden biri olarak faaliyet gösteren yazılım hizmeti danışmanlığı firmalarından Ereteam, bu yıl 5.’sini gerçekleştirdiği ‘’Danışman Eğitim Programı’’ ile yazılım sektöründe yeni bir iş fırsatı sunuyor.

‘Veri, İleri Analitik ve Yapay Zeka’ konularına ilgi duyan gençlerin eğitilip istihdam edileceği program; ilgili üniversite bölümlerinden mezun olmuş ya da 1 yıldan az iş tecrübesine sahip olan adayları kapsıyor.

14 Haziran’a kadar devam edecek olan başvurular sonucunda değerlendirilen adaylar, çeşitli elemeler ve mülakatlardan geçecek. Kriterlere uygun olarak değerlendirilen adaylar 3 ay boyunca uzman ekipler tarafından temel yazılım ve veri tabanı eğitimleri alacak. Eğitimleri başarılı bir şekilde bitiren adaylar sürecin sonuna gelindiğinde ise Ereteam tarafından istihdam edilecek.

Ereteam’in CEO’su Kutlay Şimşek, ‘’Eğitime hak kazanan gençler ‘Veri, İleri Analitik ve Yapay Zeka’ alanında eğitimlere tabi olacaklar. Eğitimimiz kapsamında gençler; Alteryx, ClickFox, Data Robot, IBM (Cognos BI, Cognos TM1, Infosphere, SPSS, Tealeaf, Unica, SPM, PCI, BPM), Tableau, Theobald, Boxever, Clear Demand, CXO-Cockpit, Orchestra Network, Arcadia Data, Quilliup gibi ileri teknoloji ürünlerin eğitimlerini de alacaklar.’’ dedi.