Skip to main content

Enuygun.com, 2016 yılı ortasında yurt dışına açılacağı Wingie.com ile beş yıl sonunda dünya genelinde 5 milyon uçak bileti satmayı hedefliyor

Kullanıcıların 1.000’in üzerinde havayolu şirketi arasından kendileri için en uygun uçak biletini kolayca bulup hızlı ve güvenli şekilde satın almalarını sağlayan Enuygun.com, aylık 7,5 milyon ziyaretçisi ve 40 milyonun üzerinde sayfa gösterimiyle dikkat çekiyor.

2016 yılında uçak bileti satışında 4 milyon barajını aşmaya odaklanan Enuygun.com, bu sene ortasında yurt dışına açılacağı Wingie.com ile beş yıl sonunda dünya genelinde 5 milyon uçak bileti satmayı hedefliyor. İnternet kullanıcıları, web sitesi dışında “Uçak Bileti by Enuygun” Android ve iOS uygulamaları sayesinde akıllı cihazları üzerinden de kendileri için en uygun uçak biletine kolaylıkla ulaşabiliyor.

Enuygun.com CEO’su Çağlar Erol Türkiye’de yakaladıkları başarıyı 2016 yılı ortalarında yurt dışına taşımak istediklerini de açıkladı. Wingie.com ile ilk aşamada İngilizce ve Almanca olarak hizmet vermeye başlayacaklarını belirten Erol, yapacakları yurt dışı atılımıyla global bir oyuncu olarak büyümeyi sürdüreceklerini söyledi. İlk yılı pazara giriş, test ve geliştirme yılı olarak gördüklerini bildiren Çağlar Erol, bir yılın sonunda Wingie üzerinden 20.000 bilet satışı hedeflediklerini dile getirdi. Gelecek yıldan itibaren ise büyümeyi hızlandırarak 5. yıl sonunda yurt dışına yılda ortalama 5 milyon adet uçak bileti satışı yapmayı hedeflediklerini paylaştı.

Enuygun.com, 10. yılını kutlayacağı 2018 için önüne önemli hedefler koyuyor. Türkiye’nin en büyük uçak bileti satış sitesi olmakla kalmayıp, Wingie ile uluslararası arenada bilinen ve güçlü bir Türk markası haline gelmeyi hedeflediklerini belirten Çağlar Erol, “Enuygun.com olarak 2016 yılı içinde 4 milyon uçak bileti satmayı hedefliyoruz. Ana hedefimiz Türkiye’deki tüm uçak bileti pazarının %10’una ulaşmak ve bunun yanında tüm satışlarımızın da %20’sinin yurt dışında gerçekleşmesini sağlamak. Hem şirket olarak büyürken hem de Türkiye turizmine ve ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Enuygun.com COO’su Nihan Erol ise Türkiye’de İnternet’ten uçak bileti alan kullanıcıların bir analizini yaptıklarını belirterek, “Enuygun.com’dan uçak bileti alanların %64’ünü erkekler, %36’sını ise kadınlar oluşturuyor. Kullanıcıların yaş aralığına baktığımızda ise 19-29 yaş arasındaki kişilerin bizden uçak bileti alanların %44’ünü oluşturduğunu görüyoruz. İnternet üzerinden uçak bileti en çok pazartesi günleri satın alınıyor. Kullanıcılarımız gün içinde her saat Enuygun.com’dan uçak bileti alıyor. En çok satış yapılan saatler 20:00 ve 21:00 olsa da gün içinde her saatte yapılan satışlar birbirine yakın düzeyde seyrediyor” şeklinde konuştu. Enuygun.com’dan uçak bileti alanların yurt içinde sırasıyla en çok İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana ve Trabzon’a uçtuklarını dile getiren Nihan Erol, yurt dışında da ilk tercihin Almanya olduğunu onu Azerbaycan, Hollanda, Fransa, Irak ve Ukrayna’nın takip ettiğini söyledi.