Skip to main content

Oyun ve eğlence odaklı sanal gerçeklik gözlükleri bu kez sağlık alanında da kullanılarak tüm dünyaya canlı olarak aktarılacak

Hayatımızın her alanına yavaş yavaş dahil olan sanal gerçeklik teknolojilerinin kullanım alanları giderek genişlemeye başladı. Bunun en güzel örneklerinden birini bugün canlı yayınlanacak bir ameliyatla izleme imkanını bulacağız.

Artırılmış gerçeklik firması Medical Realites, cerrah Dr. Shafi Ahmed‘in gerçekleştireceği bir ameliyatı canlı yayınlamaya hazırlanıyor. 360 derece kamera teçhizatını ameliyatını ameliyat masasına yerleştiren Medical Realities, böylelikle dünyanın ilk canlı 360 derece ameliyatını da yayınlamış olacak. Mativision sanal gerçeklik oynatıcısı sağlayarak operasyonu tüm dünyanın görmesine ön ayak olacak. Operasyon sırasında etrafı görmenin yanı sıra yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmak da mümkün olacak.

Sanal gerçeklik ameliyatı, 14 Nisan Perşembe günü saat 15:00’da başlayacak. iOS ve Android uygulamalarını önceden indirmeniz mümkün. Gear VR içinse Oculus Store’da “VRinOR” araması ile uygulamayı indirebiliyorsunuz.
Medical Realities‘in internet sitesinden ameliyatı izleyebilirsiniz.