Skip to main content

Enerjisa, şarj istasyonları işleten Eşarj’ı satın aldı

Enerjisa Müşteri Çözümleri, Eşarj’ı satın aldığını açıkladı. Enerjisa’nın 31 Mart’ta yayımladığı faaliyet raporuna göre, Enerjisa, Eşarj’ın yüzde 80 hissesini satın aldığını bildirdi. Enerjisa satın alma karşılığında 4 milyon TL ödedi. Eşarj elektrikli araçlar için şarj ağının işletilmesi ve şarj istasyonu ekipmanlarının tedariki ile ilgili faaliyetler yürütüyor.

Şarj istasyonlarına ihtiyaç artacak
Enerjisa’dan yapılan açıklamada, otomotiv endüstrisinde devrim yaratan elektrikli otomobil satışlarının dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla arttığı belirtilerek, elektrikli araçların gelişimine paralel olarak şarj istasyonlarına olan ihtiyacın da arttığı belirtildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi Kıvanç Zaimler, bu satın almanın Enerjisa Enerji’nin elektrik sektörüne 360 derece bakış açısının çok önemli somut bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Eşarj’ın 80 şarj istasyonu var
2008 yılında faaliyete geçen Eşarj, şarj istasyonları satışı ve şarj istasyonu ağı kurulumu alanında faaliyet gösteriyor. Eşarj’ın bugün itibariyle Türkiye’de 80 şarj istasyonu ve bin müşterisi bulunuyor.