Skip to main content

Scale-Up Hızlandırma Programı’nın beşinci dönem mezunları; Aposto, B2Metric, Comodif, Kidolog, Masraff, Mega Fortuna, Twiser, Uppy, Usersdot, Vigo oldu.

Endeavor Türkiye ve P&G işbirliğiyle gerçekleştirilen Scale-Up Hızlandırma Programı’nın beşinci dönemi tamamlandı. Programa bu yıl e-ticaret, hizmet yazılımları, mobilite, oyun ve yapay zekâ alanlarında faaliyet gösteren 10 girişim katıldı. Aposto, B2Metric, Comodif, Kidolog, Masraff, Mega Fortuna, Twiser, Uppy, Usersdot, Vigo Scale-Up Programı’nın beşinci dönem mezunları oldu.

Endeavor mentörlerinin ve bağlantılarının kendilerine büyük fayda sağladığını ifade eden Scale-Up programının beşinci döneminden mezun olan girişimciler, ortak sorunlarını farklı açılardan inceleyip çözümlerini tartışmanın, metodoloji geliştirme sürecinde kendileri için önemli bir rehber olduğunu belirtti.

Programı değerlendiren Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen, Endeavor Türkiye’nin Scale-Up programıyla girişimcilere destek olarak hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olduğunu söyledi.

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kumaş, Ev, Bebek ve Kadın Bakım Ticari Operasyonlar Başkan Yardımcısı Değer Kurtaslanoğlu ise, inovasyon anlayışlarıyla girişimciliğe hep destek verdiklerini belirterek, “Bu doğrultuda Endevour Derneği iş birliğiyle, Scale-Up Hızlandırma Programı’nı desteklemek ve program kapsamında çok sayıda girişimciyle bir araya gelerek yeni iş ortaklıkları fırsatlarını değerlendirmek, bizim için büyük bir önem taşıyor” dedi.

Scale-Up Hızlandırma Programı, strateji ve iş geliştirme odaklı desteklerin yanı sıra Endeavor’ın uluslararası ağına erişim imkânı da sunuyor. Girişimler program sayesinde Endeavor’ın seçim sürecine dahil olarak, uzun vadede ABD, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Güneydoğu Asya’daki ofisler ve bu bölgelerde bulunan mentörlerden pazara giriş ve sermayeye erişim konusunda mentörlük alabilme fırsatına erişecek.