Skip to main content

Apple, “Hello Again” etkinliğinde yeni MacBook Pro modelini duyurdu. İşte yeni Apple Macbook Pro özellikleri ve Türkiye fiyatı!

Apple, şimdiye kadar ürettiği en ince ve hafif MacBook Pro’yu ve geleneksel işlev tuşlarını ve Retina kalitesinde bir Multi-Touch ekranla değiştiren Touch Bar adı verilen arabirimi duyurdu. Yeni MacBook Pro, Apple’ın şimdiye kadar tasarladığı en parlak ve renkli Retina ekrana, Touch ID’nin güvenlik ve rahatlığına, daha hassas tepki veren bir klavyeye, daha geniş bir Force Touch trackpad’e ve iki kat daha geniş bir dinamik aralıkta çalışan ses sistemine sahip. Aynı zamanda, altıncı nesil dört çekirdekli ve çift çekirdekli işlemciler, bir önceki nesle oranla 2.3 kata kadar daha yüksek grafik performansı, süper hızlı SSD’ler ve dört adede kadar Thunderbolt 3 bağlantı noktasıyla bugüne kadar üretilen en güçlü MacBook Pro.

Touch Bar, kontrolün tamamen kullanıcıların parmaklarının ucunda olmasını sağlıyor ve sistemi veya üçüncü taraf uygulamaları da dahil olmak üzere Mail, Finder, Takvim, Numbers, GarageBand, Final Cut Pro X gibi çok sayıda uygulamayı kullanırken adapte oluyor. Örneğin Touch Bar Safari’de Sekmeler’i ve Favoriler’i gösterebiliyor, Mesajlar’da emoji’lere kolay erişim imkanı sunabiliyor, Fotoğraflar’da resimleri düzenlemenin veya videolarda gezinmenin kolay bir yolunu gösterebiliyor.

Apple MacBook Pro 2016 neler sunuyor?

En ince ve hafif MacBook Pro

MacBook’larda kullanılan öncü inovasyon temelleri geliştirilerek tasarlanan yeni MacBook Pro, daha ince ve hafif, sert ve yoğun bir dizüstü bilgisayar üretmeyi mümkün hale getiren yepyeni bir gövde tasarımına ve tamamen metalden üretilen unibody yapıya sahip. Yalnızca 14,9 mm inceliğinde olan 13 inç MacBook Pro, bir önceki nesle oranla yüzde 17 daha ince ve yüzde 23 daha az hacim kaplıyor. Üstelik, 1,35 kg hafifliğiyle bir önceki nesle oranla neredeyse 0,25 kg daha hafif. 15,5 mm inceliğinde olan yeni 15 inç MacBook Pro ise, geçmişe oranla yüzde 14 daha ince ve yüzde 20 daha az hacim kaplıyor. Yalnızca 1,8 kg hafifliğiyle bir önceki nesle oranla neredeyse 0,25 kg daha hafif.

ince

Touch ID şimdi Mac’te

Touch ID’nin rahatlığı ve güvenliği, şimdi güç düğmesine entegre edildi. Parmak izinizi MacBook Pro’nuzda Touch ID’ye kaydettiğinizde, Mac’inizin kilidini hızlı bir şekilde açabilir, kullanıcı hesapları arasında geçiş yapabilir ve Apple Pay ile internetten alışveriş yapabilirsiniz. Touch ID, parmak izinizin hızlı ve doğru bir şekilde okunmasını sağlıyor ve bilgisayarınızı parmak izinizle açabiliyorsunuz.

ti

Apple’ın en parlak, en renkli dizüstü bilgisayar ekranı

Yeni MacBook Pro, daha göz alıcı, daha da fazla detay gösteren görseller sunuyor. Cihazın 0,88 mm inceliğindeki MacBook ekranları kadar ince olan, 500 nit parlaklığa sahip Retina ekranı, bir önceki nesle oranla yüzde 67 daha parlak, yüzde 67 daha fazla kontrasta sahip. Üstelik güç tasarrufu sağlayan daha geniş piksel aralığı, değişken yenileme hızı ve güç verimliliği daha yüksek LED’ler gibi özellikler sayesinde, ekran eskisine oranla yüzde 30 daha az enerji tüketiyor.

parl

Bugüne kadar üretilen en güçlü MacBook Pro

Güçlü işlemciler, en gelişmiş grafik teknolojileri,  hızlı SSD’ler, yüksek hızlı bellek ve gelişmiş termal mimari, önemli ölçüde daha ince bir gövdede, olağanüstü profesyonel bir performans sunuyor. eDRAM özelliğine sahip altıncı nesil çift çekirdekli Core i5, eDRAM özelliğine sahip çift çekirdekli Core i7 ve dört çekirdekli Core i7 Intel işlemciler, bir yandan enerji tasarrufu yaparken diğer yandan profesyonel seviyede işlemci performansı sunuyor. Yeni 15 inç MacBook Pro, bir önceki nesle oranla 2,3 kata kadar daha yüksek performans sunan güçlü harici grafik teknolojisi Radeon Pro’ya; 13 inç MacBook Pro ise önceki nesle oranla iki kata kadar daha hızlı Intel Iris Graphics’e sahip. Tüm modeller, 3 GBps’nin üzerinde sıralı okuma hızları sunan SSD’lere ve veri aktarımını, şarj özelliğini ve iki kat daha fazla bant genişliğini tek bir bağlantı noktasında birleştiren Thunderbolt 3 teknolojisine sahip. Ayrıca  kullanıcılar MacBook Pro’larını tek bir kabloyla şarj edebiliyor.

MacBook Pro ‘nun diğer özellikleri:
• Çok daha büyük Force Touch trackpad’ler: 13 inç MacBook Pro’da yüzde 46, 15 inç MacBook Pro’da ise iki kat daha geniş;
• İkinci nesil kelebek tipi mekanizmaya sahip klavyeyle daha hassas tepki alacağınız, daha rahat yazma deneyimi;
• İki kat daha geniş dinamik aralık ve geliştirilmiş bas sayesinde hoparlörlerden daha yüksek sesle, daha gerçekçi ses çıkışı;
• Siri entegrasyonu, Evrensel Pano, web’de Apple Pay ve en sevdiğiniz anılarınızı yeniden keşfetmenize, arşivinizi düzenlemenize ve bir profesyonel fotoğraflar çekmenize yardımcı olan Fotoğraflar uygulaması gibi yeni özelliklerle masaüstü işletim sistemi olan macOS Sierra.

Yeni Apple Macbook Pro 2016 fiyatı!

screenshot_3

• 3.1 GHz Turbo Boost hızlara çıkabilen 2.0 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemciye, 8 GB belleğe ve 256 GB flash depolamaya sahip 13 inç MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı 5999 TL’den satışa sunuluyor.

• 3.3 GHz Turbo Boost hızlara çıkabilen 2.9 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemciye, 8 GB belleğe ve 256 GB flash depolamaya sahip, çığır açıcı Touch Bar ve Touch ID özellikleriyle gelen 13 inç MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı 7199 TL ve iki ila üç hafta içerisinde satışa sunulacak.

• 3.5 GHz Turbo Boost hızlara çıkabilen 2.6 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciye, 16 GB belleğe ve 256 GB flash depolamaya sahip, çığır açıcı Touch Bar ve Touch ID özellikleriyle gelen 15 inç MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı 9499 TL ve iki ila üç hafta içerisinde satışa sunulacak.