Uncategorized

Burcu Şahin | 27.10.2016 - 22:01

Apple TV, iPhone ve iPad için yepyeni uygulama: TV

Apple birleştirilmiş bir deneyim sunan yeni TV uygulamasını duyurdu

Apple, Apple TV, iPhone ve iPad’de birçok uygulamadaki televizyon programlarını ve filmleri keşfetmek ve erişmek için birleştirilmiş bir deneyim sunan yeni TV uygulamasını duyurdu. TV uygulaması televizyon programlarına ve uygulamalara tek yerden erişim sağlamanın yanı sıra izlenilecek yeni içerikleri keşfetmek için bir alan sunuyor. Apple ayrıca, Apple TV için yeni Siri özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde izleyiciler tüm uygulamalarında canlı haberleri ve spor etkinliklerini doğrudan izleyebilecek. Tüm Apple aygıtlarında televizyon programlarını ve filmleri izleme imkanı sunuyor.

TV Uygulaması özellikleri:
• Şimdi İzle: Şimdi İzle, izleyicilerin iTunes ve uygulamalardaki program ve film koleksiyonlarını gördükleri yer. İzleyiciler, izleyeceklerini seçmek için Şimdi İzle’den, Sıradaki ve Önerilen bölümlerine gidebiliyor.
• Sıradaki: Kullanıcılar iTunes’dan kiraladıkları ve satın aldıkları da dahil olmak üzere, o anda izledikleri programların ve filmlerin keyfini çıkarabiliyor. Üstelik tümü, en olası izleme sıralamasına göre sunuluyor. Örneğin, izleyiciler bir bölümü izlemeyi bitirdiğinde bir sonraki bölüm otomatik olarak Sıradaki sırasının başında görünüyor. Aynı şekilde yeni bölümler de yayınlanır yayınlanmaz izleme sıralamasında yerini alıyor. Kullanıcılar istedikleri zaman Siri’ye bir programı izlemeye devam etmek istediklerini söyleyebiliyor ve anında kaldıkları yerden devam edebiliyor.
• Önerilen: İzleyiciler, Apple küratörleri tarafından özenle seçilmiş koleksiyonlar ve çocuk, bilimkurgu ve komedi gibi özel kategoriler ve türler dahil özel olarak hazırlanmış ve en çok izlenen harika programları ve filmleri keşfedebiliyor.
• Arşiv: İzleyiciler iTunes’da kiraladıkları veya satın aldıkları tüm iTunes film ve televizyon programı koleksiyonlarına erişebiliyor.
• Mağaza: Yeni bir şeyler arayan kullanıcılar ise, Mağaza’ya göz atarak iTunes’da en son yayınlananların yanı sıra henüz indirmedikleri veya abone olmadıkları tüm video hizmetlerindeki yeni muhteşem içerikleri keşfedebiliyor.
TV uygulaması Apple TV, iPhone ve iPad’de kullanılabilecek ve her zaman eş zamanlı olacak. Böylece, kullanıcılar bir Apple aygıtında izlemeye başlayıp diğer bir Apple aygıtında kaldıkları yerden kolaylıkla devam edebilecek.

Siri ile canlı yayın ayarı
Siri, Apple TV’deki canlı haber yayınını veya spor etkinliğini doğrudan ayarlamayı gerçekten çok kolaylaştırmak dahil, güçlü yeni yetenekler kazanmaya devam ediyor. Siri şimdi tüm uygulamalardaki canlı spor etkinliklerinin farkına varabildiği için kullanıcıların “Stanford karşılaşmasını izlemek istiyorum” veya “Şu anda hangi karşılaşmalar var?” demesi yeterli. Siri karşılaşmaların diğer ayrıntılarını da biliyor, canlı skorları sunabiliyor ve izleyicileri uygulamadaki canlı yayına doğrudan götürebiliyor. İzleyiciler yalnızca uygulamanın adını söyleyerek, örneğin “CBS haber kanalını izlemek istiyorum” diyerek uygulama içinde canlı yayına gitmek zorunda kalmadan, canlı videoyu doğrudan ayarlayabiliyor.

siri

TV uygulaması ve tek şifre Aralık ayında ABD’de, Apple TV (4. nesil), iPhone ve iPad müşterileri için ücretsiz yazılım güncellemesi olarak sunulacak.