Skip to main content

Twitter’a yaptığı 44 milyar dolarlık teklifin kabul görmesinin ardından bu anlaşmadan sıyrılmak için çeşitli yöntemler deneyen Elon Musk, süreçte anlaşmayı yavaşlatma nedenlerinden birini Vladimir Putin’den alıntı yaparak açıkladığı ortaya çıktı.

Twitter’ın tamamını satın almak için 44 milyar dolarlık bir teklif yapan Elon Musk, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden aylar sonra bu anlaşmadan çekilmek istediğini belirtmişti. Anlaşmadan çekilme nedeni olarak Twitter’daki bot ve sahte hesap sayısının beklenenden yüksek olduğunu ve Twitter’ın doğru raporlama yapmadığını söyleyen Musk, neden vazgeçtiğini Rus lider Vladimir Putin’den yaptığı bir alıntı ile açıkladı.

Bu gelişme, konu ile ilgili süren soruşturmada Musk’ın özel mesajlarının açıklanması ile ortaya çıktı. Musk’ın bir Morgan Stanley çalışanı ile görüşmeleri sırasında Vladimir Putin’in İkinci Dünya Savaşı’nda Rusya’nın Almanya’ya karşı zaferinin 77. yıl dönümünde yapacağı konuşmaya işaret ederek, “Birkaç gün yavaşlayalım. Putin’in bugünkü konuşması gerçekten önemli. Üçüncü Dünya Savaşı’na doğru gidiyorsak Twitter’ı satın almanın hiçbir anlamı olmaz” dediği öğrenildi.

Musk, sosyal medya şirketinin yanlış sahte ve bot hesap sayısı vererek kendisini bilinçli olarak yanılttığı görüşünde.

Kaynak: Elon Musk cited a Putin speech in private texts with a banker, saying the Twitter deal wouldn’t make sense ‘if we’re heading into World War 3’ – Yahoo Finance