Skip to main content

Elon Musk, servetinin 2022 yılında erimesiyle birlikte dünyanın en zengin insanı unvanını Bernard Arnault’a kaptırdı. Peki Bernard Arnault kimdir?

Servetini, dünyanın en zengin insanı unvanını kazandıktan sonra da büyütmeyi başaran ve bir dönem listede kendisini takip eden Jeff Bezos ile arasında 100 milyar dolarlık bir fark açan Elon Musk, 2022 yılında özellikle Tesla hisselerinin yaşadığı değer kaybıyla birlikte unvanını kaybetti. Musk’ın serveti geçtiğimiz yılın Kasım ayında 340 milyar dolar ile zirveyi görmüş, ardından da düşüşe geçmişti. Bloomberg’in hesaplamalarına göre Musk’ın serveti şu an 130 milyar dolar civarında.

Sene başından beri yaklaşık yüzde 70, Musk’ın Twitter’ı satın aldığı günden beri ise yaklaşık yüzde 50 değer kaybeden Tesla, Musk’ın servetinde en büyük kaybın kaynağı.

Musk’ın Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde zirveden inmesi ile birlikte dünyanın en zengin insanı unvanı 163 milyar dolarlık serveti ile Bernard Arnault’un oldu. Bir dönem zirvede yer alan ve Elon Musk ile rekabet eden Jeff Bezos listenin altıncı sırasına gerilerken, listenin üçüncü sırasında Gautam Adani bulunuyor. Bill Gates ve Warren Buffett ise listede sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada bulunuyorlar.

Bernard Arnault, LVMH’nin CEO’su. Dünyanın en büyük lüks markalar grubu olan LVMH bünyesinde bulunan markalardan bazıları, Louis Vuitton, Möet, Hennessy, Christian Dior, TAG Heuer, Hublot, Bulgari ve Dom Pérignon.