Skip to main content

Tesla hisse senetlerinin hisse bölünmesinin yükselişini sürdürmesi şirketin kurucusu Elon Musk’a yaradı. Musk’ın kişisel serveti, sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i geçti.

Elon Musk servetine servet katmaya devam ediyor. Tesla hisse senetlerinin hisse bölünmesinin yükselişini sürdürmesinin ardından, Bloomberg Milyarderler Endeksi verilerine göre Elon Musk’ın serveti 115.4 milyar dolara yükseldi. Musk bu rakamla, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i geçerek dünyanın 3’üncü en zengin kişisi haline geldi.

Forbes ve Bloomberg’in milyarderler verilerindeki yeni listeye göre dünyanın en zengini açık farkla Amazon’un Kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos oldu. Pandemi döneminde e-ticaretin öne çıkmasıyla Amazon hisseleri rekor kırarken Bezos sadece bu yıl 90 milyar doların üzerinde zenginleşti ve serveti 195 milyar dolara ulaştı. Listede 121 milyar dolarla Bill Gates ikinci sırada yer alırken, Elon Musk, 115.4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 3’üncü en zengin kişisi oldu.